Bebek / Bilgi 3 Aylık Bebeklerde Epilepsi Nasıl Anlaşılır Nedir

8 Nis 2019
14
13
3
29
İstanbul
#1
Kaynak Ve Detaylar: https://bebeklikte.com/3-aylik-bebeklerde-epilepsi-nasil-anlasilir-nedir.html

Epilepsi dediğimiz hastalık, toplumumuzda sara ismiyle de anılmaktadır. Yetişkinlerde görüldüğü gibi bebeklerde de görülme olasılığı bir hayli yüksektir. Yetişkinler, epilepsi tepkisi verebilirken bebeklerde durum anlaşılamayacak kadar zor olabiliyor. Aslında bir nevi fark edebilme durumu da bu noktada önemlidir.

Bebeklerde epilepsi belirtisi olup olmadığını anlamak için gözlerinin sabit bir yere odaklanarak bakması, çenelerinin seğirme gibi bir durumda olması, ağızlarından köpüklerin gelmesi gibi etkin belirtilerle anlaşılabilmesi mümkündür.

Epilepsi hastalığının, bebekler üzerinde oluşma nedenine bu zamana kadar henüz bir netlik getirilememiş ve belirlenememiştir. Fakat beyin hastalığı olarak büyük oranda iddialar ve tanılar öne sürülmüştür.

Bebeklerde epilepsi hastalığı, genel olarak yaş ortalamasında 0 ila 1 yaş aralığındaki dönemlerde görüldüğü bilinmektedir. Belli başlı belirti durumları ise yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi çenede kitlenme, vücutlarında kasılma ve ağızdan köpüklerin gelmesi olarak nitelendirebiliriz.

Epilepsinin bebekler üzerine nöbet etkilerinin uzun süreli veya kısa süreli bir şekilde anlaşılması zor bir şekilde görüldüğü bilinmektedir.
 

Facebook Sayfamız