Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Bebek / Bilgi Aşırı Titizlik Bebekleri, Çocukları Hasta Ediyor

Gülsüm-Umut

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
29 Haz 2017
Mesajlar
333
Beğeniler
20
Puanları
18
Yaş
38
Konum
Ankara
Web Sitesi
www.bebekforum.net.tr
#1
hastabebek.jpg

Çok sık temizlik yapmak ve kimyasal içeren deterjanlar kullanmak bebeklerde, çocuklarda bağışıklık sisteminin gelişmesini önlüyor. Gelişmeyen bağışıklık sistemi de çok sayıda hastalığa davetiye çıkarıyor. İngiltere'de yapılan bir araştırma sonuçlarına göre; aşırı temiz evlerde büyüyen bebekler, çocuklar bağışıklık sistemleri gelişmediği için hasta oluyor.

Evinizi sık sık temizliyor musunuz? Evde çocuk veya bebek var diye deterjanları çok mu kullanıyorsunuz? Bu soruların yanıtı evet ise İngiltere'de yapılan araştırmaya göre aslında çocuğunuza bebeğinize fayda değil zarar getiriyor. Çok steril annelerde mükemmeliyetçi, çok temizliğe özenen annelerin bebeklerinde ve çocuklarında alerjik reaksiyonlar çok daha fazla gözükmektedir. Bebeklerimizi, çocuklarımızı çok temiz evlerde oturtarak kapalı steril ortamlarda tutarak bağışık sisteminin gelişmesini bekleyemeyiz.

Kaldı ki Alerji görünen hastalıkların en masumu... İngiltere'de Kanser Araştırmaları Enstitüsü tarafından yapılan araştırmaya göre eğer bebeğin, çocuğun bağışıklığı zamanında oluşmazsa lösemi gibi ciddi hastalıkların da görülme ihtimali bile artıyor.

Bebeklerimizi, çocuklarımızı fanus gibi ortamdan kurtarmamız gerekiyor. Doğal bağışıklık karşılıklı temasla başka çocuklar, bebeklerden ya da kişilerden aldığı mikrobu kendi vücudunda, bünyesinde işleyerek oluşturduğu antikorlarla sağlanan bir sistemdir.

Uzmanlara göre sağlıklı bir bağışıklık sistemi için çocukların ve bebeklerin her fırsatta doğal ortamlara çıkartılması gerekmektedir. Çocuklarımızı ve bebeklerimizi mümkün olduğu kadar park ve bahçelerle buluşturmamız gerekir. Çimenle, toprakla tanışmamız gerekmektedir. Hatta ve hatta çocukların hayvanlarla temasını artırmamız gerekir. Böcekten ottan korkmamalarını sağlamamız gerekir. Topraktan aldığı direnç sayesinde bağışıklık sistemi gelişir. Yani doğal ortamın; bebeğin, çocuğun doğal bağışıklığının sağlanmasına faydası vardır.

Not : Bu konu Prematüre bebekleri ve ailelerini kapsamamaktadır.
 

Facebook Sayfamız

Üst