Neler yeni
Bebek Forum`a Hoşgeldiniz

Bebek Forum`un tüm özelliklerine erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelerinize itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

  • Bu sitedeki bilgiler; bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bebek Forum [https://www.bebekforum.net.tr - http://www.bebekforum.net] Sosyal Paylaşım Platformu Kesinlikle Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

Bebeğimin İlk Dişi

elmacık

VİP Üye
Katılım
29 Haz 2017
Mesajlar
306
Beğeniler
9
Puanları
18
Yaş
38
Konum
Ankara
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
#1
Bebeğim prematüre olarak doğdu. Ve özellikle annesi ona bakarken çok sıkıntılar çekti. Şu an 13 aylık hala annesi bebeğe anne sütünü sağıyor biberona dolduruyor veriyor. Annesi bebek 12 aylıkken işe başladı. 12:30 13:00 gibi her gün işe gidiyor. 18:30 gibi geliyor. o zaman zarfında da annem bakıyor. Hanım bebeğin uyku düzenini değiştirdi. Sırf anneme fazla zorluk olmasın diye... Hanım sabahtan kahvaltısı ve anne sütü veriyor. Öğlen çorbasını veriyor. Okula gitmeden bebeği uyutuyor. Bu arada annem geliyor. Öğleden sonra bebek uyuyor. 16:30 civarı bebek uyanıyor annem bebeğe meyve veya yoğurt veriyor. Prematüre bebeklere bakmak gerçekten de normal bebeklere oranla çok daha zor. O zorluğu yaşayan o prematüre bebeğe emek veren anlar. 

Neyse esas konuya gelelim. Benim bebeğim 12 ayı doldururken ilk dişleri çıktı. Daha önceleri dişlerini çok kaşıyordu. Ve hala kaşıyor. İlk çıkan dişi alt iki diş. Daha sonra üst iki dişi patladı. Şimdi dişleri uzuyor.