Bebek Bebeğinizi Mutlu Etmenin Yolları

Gülsüm-Umut

Baby Community Member
En iyi cevaplar
5
Web Sitesi
www.bebekforum.net.tr
Bebeğinizle oyun oynamanız onun için çok büyük mutluluktur. Bebeğinizle içinizden geldiği gibi oyun oynayabilirsiniz. Bu hem sizi hem bebeğinizi çok mutlu eder. Nereye giderseniz onunla gidebilirsiniz. Alışverişe gezmeye.. Zorunluluk yoksa iş gibi Bebeğinizi bırakıp gitmeyin.

Banyo yapmak bebeğiniz için çok rahatlatıcı ve eğlenceli olabilir. Hatta ben küvete su dolduruyorum bebeğimi içine koyuyorum içine oyuncak ördek koyuyorum beraber oynuyoruz..

Uyku bebeğin beslenmesinden sonra en büyük ikinci ihtiyacıdır. Uykusu olan bebek huzursuz olur. Ben bunu bebeğimde her gün görüyorum. Bebek huzursuz ise ya uykusu gelmiş ya da acıkmıştır.

Beslenme konusunda bebeğinizle iş birliği yapın. Bebeğinizin sevdiği gıdaları sevmediği gıdaları bilirsiniz. Eğer bebeğinizin sevmediği gıdalar konusunda ısrarcı olmazsanız beslenme saatleri hem bebeğiniz hem sizin için mutlu saatlere dönüşebilir..

Bebekleriniz doğduktan sonra da doğmadan önce de ilginize sevginize muhtaçtır. Onunla doğmadan önce de doğduktan sonra da sohbet edin. Bebeğinizle konuşun ona ilgi gösterin. Her şeyi ona anlatın. Ona sevgi dolu cümleler kurun. Büyükle konuşuyor gibi. Bu öğrenmeye açık bebeğinizi hem mutlu eder hem de konuşkan olur. Hem de hafızasına ne kadar kelime cümle yer etse o kadar iyidir.

Bebeğinize müzik açın ben şahsen klasik müzik dahil pop ve her türlü eğlenceli müzik açıyorum. Bebekler işitme duyguları sayesinde müziğe yatkındır. Ayrıca klasik müzik bebeğin zeka gelişimi açısından da önemli olduğunu biliyorum. Bebeğinizin psikolojik durumu müsait olduğu zamanlar ona şarkı söyleyin bu da onu mutlu edecektir.

Bebeğiniz büyüdükçe emekleme sürecinde yürütece binme sürecinde ve yürüme sürecinde etrafa meraklı bir şekilde bakacaktır. Etrafı keşfetmek karıştırmak isteyecektir. Onu engellemeyin. Bebeğinizin özgürlük alanına karışırsanız bu onun mutluluğunu olumsuz yönde etkileyecektir. Tabii ki evde alacağınız güvenlik önlemleriyle ( Güvenlik önlemleri konusunu okuyun) birlikte onu serbest bırakın.

Bebeğiniz bir yaşından sonra sosyalleşmeye başlayacaktır. Herkes ile iyi geçinmek zorunda değildir. Bebeğinizi arkadaş seçimi konusunda baskı altına almayınız.

Bebeğinizin aktivitesi yaşa göre aya göre farklı olabilir. Siz siz olun bebeğinizi hiç bir bebekle kıyaslamayın.

Bebeğin huzurlu mutlu olması biraz da anne babanın mutluluğuna evin huzuruna bağlıdır. Bir birinize ev içerisinde bağırmayın. Birbirinize kötü söz söylemeyin. Sürekli stresli ve gergin ortamlarda bebek huzursuz olur.