Neler yeni
Bebek Forum`a Hoşgeldiniz

Bebek Forum`un tüm özelliklerine erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelerinize itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

  • Bu sitedeki bilgiler; bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bebek Forum [https://www.bebekforum.net.tr - http://www.bebekforum.net] Sosyal Paylaşım Platformu Kesinlikle Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

Bebek Beyni ve Anne Beyni Arasında, En Karmaşık İlişki Tespit Edildi

Katılım
29 Haz 2017
Mesajlar
306
Beğeniler
9
Puanları
18
Yaş
38
Konum
Ankara
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
#1
Hamilelik bir annenin zekasının işleyişi ile ilgili fonksiyonlarını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Aklını da karıştırabiliyor.

Haber ajanslarının haberine göre Deakin Üniversitesi Bilim İnsanlarının araştırmasına göre; hamile anne adayları, hamilelik süreçlerinde unutkanlık ve zekanın işleyişi ile ilgili fonksiyonların neden bozulduğu konusunda yaptıkları araştırmalar sonuçlarını verdi. Hamile anne adayları, hamilelik döneminde etrafındaki konuşmaları takip etmekte zorlandıkları, düzenli olarak yaşam aktivitesine devam edebilmek için not aldıkları, anlamakta güçlük çektikleri genellikle gözlemlenmiş.

Hamileliğin genellikle 3. evresinde artışa geçen zekasının işleyişi ile ilgili fonksiyonların yoksunluk dönemi; birinci ve ikinci 2 aylık hamilelik safhalarında zeka işleyişi ile ilgili fonksiyonların kullanımının artışıyla bağlantılı olarak gelişmektedir. Hamile anne adaylarının hamilelik son evresinde; beyinlerindeki gri madde de azalma yaşanıyor. Bu durumun temel nedeni hamile anne adaylarının rahimlerinde gelişen bebekleridir. İkinci bir birey ve beyinin gelişimi için anne adayı vücudunun katkısı sayesinde bebeklerin gelişme aşamasını tamamladıkları bilimsel bir gerçektir.

Yani hamile anne adaylarının hamilelik sürecinde karmaşık işlerde yeteneklerinin azalması, iş performansının düşmesi, unutkanlık ve sosyal ilişkilerde güçlük gibi durumlar bebekleri için bilinçleri dışında yaptıkları ilk fedakarlıktan kaynaklanıyor.

Kaynaklar :

1- Anadolu Ajansı
2- İHA
3- DHA
4- Reuters