Anne Bebek İstiyorum

Gülsüm-Umut

Baby Community Member
En iyi cevaplar
5
Web Sitesi
www.bebekforum.net.tr
İnsan oğlu bir sürü ihtiyaca sahiptir. Bu ihtiyaçlar; nefes alma, beslenme, barınak, eğitim vs. Belirli konularda çoğu ihtiyaçları karşılayabilen bireyler de elbette yalnızlıktan kurtulmak, hayatını sevdiği bir başka insanla beraber yaşamak ister. Bir noktadan sonra elbette hayatını birleştiren bu iki insan bebek ister. Bebek sahibi olmak çok büyük sorumluluk isteyen bir iştir ki; anne baba olmak demek çoğu zaman hatta her zaman kendinden vazgeçip, bebeği için nefes alıp vermek demektir. Bunu sadece anneler için söylüyorum, bebeğinizin varlığını hissettiğiniz zaman anlamaya başlayacaksınız. Babalar bebeklerini kucaklarına almadan anlamıyorlar maalesef... Ben ne zaman bebeğimi kucağıma aldım. 19-09-2016 da anladım algıladım. Gerçi bebeğimi doğduğu an kucağıma bile alamadım ama.. Benim bebeğim prematüre bebek olduğu için doğar doğmaz küvöz (yeni doğan bakım ünitesine) girdi. Neyse konumuza dönelim.

Anne baba olmak demek çok büyük sorumluluk demektir. Sorumluluk dışında fedakarlık demektir. Ben bu yola çıkmadan önce son derece bencil bir insandım. Bebek doğdu baba olduğumu anladım. Artık nefesi bile onun için alıyorum. Gerekirse onun için uykumdan fedakarlık ediyorum. Rahatımdan fedakarlık ediyorum.
Size kendimden bahsedeyim. Ben anne baba yanında son derece rahatına düşkün bencil, yediği önünde yemediği arkasında tarif edilen bir insandım. Ne zaman ki bebeğim geldi. Bırakın rahatı, uykuyu.. Şu an en erken yattığım saat 01:30, ev işleri bebeğin beslenmesi, bebeğin fizyolojik ihtiyaçları, anne ile beraber çalışmaya devam ediyoruz. Anne benden çok daha fazla fedakar.

Soruyorum size; rahat bir hayatınız var, işten geliyorsunuz yemek yiyorsunuz, yatıyorsunuz, televizyon veya bilgisayar da takılıyorsunuz veya kitap okuyorsunuz. Geziyor, eğleniyorsunuz. Son derece rahat bir yaşam. Evleniyorsunuz bir anda ev sorumluluğu üzerinize biniyor. Bir anda da bebeğiniz oluyor. Şu anda da rahat nedir unuttum. İnsan hayatını çok rahat bir durumdan çok daha sorumluluk ve sıkıntılı bir duruma sokması neden olur? Sihirli sözcük; aşk, sevgi....

Bebek için sadece fizyolojik fedakarlık değil maddi fedakarlık da gereklidir. Gerekirse siz yemeyeceksiniz. Bebeğe biriktireceksiniz. Onun geleceği için bütçenizde fedakarlıklar yapacaksınız. Bir söz var ben bu sözü hiç sevmem; "Doğan bebek büyür" derler. Öyle de böyle de büyür haklısınız ancak; her bebek hakim, subay, doktor, mühendis vs büyük insan olamaz. Ben gözlemlediğim kadarıyla, fedakar anne ve babaların bebekleri büyüdüğü zaman büyük adam olur.

Ve dilerim Allah tan bebek isteyip de bebeği olmayanlara inşallah Allah en yakın zamanda bebek verir.