• Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Bebek Psikolojisini Negatif Etkileyen Faktörler Nelerdir?
Bebek psikolojisini negatif yönde etkileyen faktörler
, birçok alanda kendini belli edecektir. Aile ortamındaki gerginliğin bebek psikolojisine yansıması en bilindik ataklardır. Bunun yanı sıra genetik hastalıklar, dış etkenler ve hava koşullarına bağlı rahatsızlıklarda, iştah azalması gibi mutsuzluk verici durumlara yol açabilmektedir.

Bebekleri mutlu etmek için yapılabilecek eylemlerin başında, ebeveynlerin kendi morallerini yüksek tutması gerektiğidir. Bunun yanı sıra bilindik tüm çalışmalar sonucunda bebeğin etrafında olup bitenden haberdar olduğu gerçeği baz alınmak zorundadır. Her zaman bebeğiniz için en iyisini isterseniz, fakat bunu bilinçli bir şekilde zarar vermeden yapmalısınız. Aşırı baskı, ilgi gösterme gibi durumlar onu güvensiz hissettirebilir. Bebek psikolojisini negatif yönde etkileyen faktörler çok ince hesaplanmalı ve ona göre davranılmalıdır.
 

Facebook Sayfamız