Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
248
Beğeniler
33
Puanları
28
Yaş
31
Konum
İzmir
#1
Bebek Psikolojisini Negatif Etkileyen Faktörler Nelerdir?
Bebek psikolojisini negatif yönde etkileyen faktörler
, birçok alanda kendini belli edecektir. Aile ortamındaki gerginliğin bebek psikolojisine yansıması en bilindik ataklardır. Bunun yanı sıra genetik hastalıklar, dış etkenler ve hava koşullarına bağlı rahatsızlıklarda, iştah azalması gibi mutsuzluk verici durumlara yol açabilmektedir.

Bebekleri mutlu etmek için yapılabilecek eylemlerin başında, ebeveynlerin kendi morallerini yüksek tutması gerektiğidir. Bunun yanı sıra bilindik tüm çalışmalar sonucunda bebeğin etrafında olup bitenden haberdar olduğu gerçeği baz alınmak zorundadır. Her zaman bebeğiniz için en iyisini isterseniz, fakat bunu bilinçli bir şekilde zarar vermeden yapmalısınız. Aşırı baskı, ilgi gösterme gibi durumlar onu güvensiz hissettirebilir. Bebek psikolojisini negatif yönde etkileyen faktörler çok ince hesaplanmalı ve ona göre davranılmalıdır.
 

Facebook Sayfamız

Üst