• Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Bebekler ve Beslenme Yöntemleri
Bebeklerde beslenme yöntemleri
tüm yaşantının, bağışıklık sisteminin, fiziksel ve zihinsel gelişimin yani bir bireyin bütün hayatını en yakından ilgilendiren bir durumdur. Henüz hiçbir ihtiyacını kendisinin karşılayamayacak durumda olan bebeklerde bu sorumluluk başta anne olmak üzere, ebeveynlerin üzerindedir. Burada eksik bırakılacak olan her adım, gelecek adına çok büyük riskler ortaya koymaktadır. Bununla beraber diğer taraftan bebek gelişimin tam kalbi olan beslenme, yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir.

Anne sütü en hayati ve kritik besleme yöntemlerinin başında gelmektedir. Bunun nedeni bebek için tüm minerallerin bu sayede minik bünyelere aktarılabiliyor olmasıdır. İdeal anne sütü verilme saatleri uzman doktorlar tarafından 3 saatte bir olarak kabul görse de bebekler istedikçe verilmesinde bir sakınca yoktur.

En Çok Tercih Edilen Bebek Besleme Yöntemleri
En çok kullanılan bebek besleme yöntemleri
, birçok bebeğe, anneye ve şartlara göre farklılıklar göstermektedir. 0-12 aylık bebekler sadece anne sütünün faydalarından yararlanırken, bazı durumlara karşı katı mamalara geçiş sağlanabilmektedir. Günlük vitamin ve mineralin alınması adına düzenli olarak yedirilmesi gereken her besin aksatılmadan tamamlanması gerekmektedir.

Yapılan araştırmalara göre anne sütünden mahrum kalan bebeklerin gelişimlerinde son derece yavaşlama ve hastalıklara karşı direncin çok düşük olduğu tespit edildi. Burada da karşımıza çıkan en önemli evre yine anne sütünün önemi oluyor. Bebeklerde beslenme yöntemleri kesinlikle en hassas şekil de ilgilenilmeli ve tüm ihtiyaçlarının yerine getirilmesi gerekmektedir.
 

Facebook Sayfamız