Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Bebeklerde Akne - Yeni Doğan Bebek Aknesi

Gülsüm-Umut

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
29 Haz 2017
Mesajlar
333
Beğeniler
20
Puanları
18
Yaş
38
Konum
Ankara
Web Sitesi
www.bebekforum.net.tr
#1
Bebeklerde Akne sık görülen bir cilt problemidir. Genelde doğumdan arta kalan yağ bezelerini fazla aktif bir hale getirmesinden dolayı oluşan bu durum görünüş olarak ergenlik çağında görülen akne ile oldukça benzerdir. Bebeklik aknesi genellikle annenin hamilelikte ya da emzirirken aldığı bazı ilaçlardan da kaynaklanabilir. Nadiren de olsa yağ içerikli krem ve losyonlar da akneye sebep olabilmektedir.

Genellikle alın ve yanaklarda görülen akne, bebeğinizin sıcaklaması veya tükürük vb maddelerle teması halinde daha belirgin bir biçimde ortaya çıkabilir. Kırmızı görünümlü akne bölgeleri genelde bebeği herhangi bir şekilde rahatsız etmez. ağrı ve acıya neden olmaz. Egzama gibi kaşıntı veya kuruluk göstermez.

Bebek yüzünde akne sivilce görünümlü olmak yerine daha pulsu ve kuru ise bu bir egzama belirtisidir. Akne ile karıştırmayın.

Yapılası veya Yapılmaması gerekenler :

1- Ezbere ilaç kullanmayın. Bebeği doktora götürün.

2- Aknenin cilt temizliği ile ilgisi yoktur. Onun için akneli bölgeyi sık sık yıkamayın.

3- Yaz bazlı kremler kullanmayın.

4- Bebek yüzünü allerjen içermeyen doğal bir sabunla günde en az bir kere yıkayın.

5- Problemi kötüleştirecek tarzda aşırı bir müdahaleden kaçının. Doktora danışmadan hiç bir şey yapmayın.
 

Facebook Sayfamız

Üst