Bebeklerde Akne - Yeni Doğan Bebek Aknesi

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Gülsüm-Umut

Üye
Üye
Emektar Üye
29 Haz 2017
335
23
18
38
Ankara
www.bebekforum.net.tr
#1
Bebeklerde Akne sık görülen bir cilt problemidir. Genelde doğumdan arta kalan yağ bezelerini fazla aktif bir hale getirmesinden dolayı oluşan bu durum görünüş olarak ergenlik çağında görülen akne ile oldukça benzerdir. Bebeklik aknesi genellikle annenin hamilelikte ya da emzirirken aldığı bazı ilaçlardan da kaynaklanabilir. Nadiren de olsa yağ içerikli krem ve losyonlar da akneye sebep olabilmektedir.

Genellikle alın ve yanaklarda görülen akne, bebeğinizin sıcaklaması veya tükürük vb maddelerle teması halinde daha belirgin bir biçimde ortaya çıkabilir. Kırmızı görünümlü akne bölgeleri genelde bebeği herhangi bir şekilde rahatsız etmez. ağrı ve acıya neden olmaz. Egzama gibi kaşıntı veya kuruluk göstermez.

Bebek yüzünde akne sivilce görünümlü olmak yerine daha pulsu ve kuru ise bu bir egzama belirtisidir. Akne ile karıştırmayın.

Yapılası veya Yapılmaması gerekenler :

1- Ezbere ilaç kullanmayın. Bebeği doktora götürün.

2- Aknenin cilt temizliği ile ilgisi yoktur. Onun için akneli bölgeyi sık sık yıkamayın.

3- Yaz bazlı kremler kullanmayın.

4- Bebek yüzünü allerjen içermeyen doğal bir sabunla günde en az bir kere yıkayın.

5- Problemi kötüleştirecek tarzda aşırı bir müdahaleden kaçının. Doktora danışmadan hiç bir şey yapmayın.
 
Beğeniler: blues and songül

Facebook Sayfamız