Bebeklerde Aşı Olunması Ne Derece Önemlidir?

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Bebeklerde Aşı Olunması Ne Derece Önemlidir?
Bebek sağlığı
için yapılması gereken en kaliteli korunma yöntemlerinin başında aşı gelmektedir. Yeni doğan bir bebek için anne sütü tam anlamıyla besleyici ve büyütücü olsa da koruma konusunda yetersiz kalabilmektedir. Bununla birlikte bazı virüsler inanılmaz derece etkili olabilmektedir. Çok hassas bir şekilde hayatlarına devam eden bebekler, tek başlarına mücadele etmekte zorlanırlar.

33 haftalık doğan bebekler için artık durum çok daha farklıdır. Ancak normal şartlarda, hatta daha sağlam bir bünyeye sahip bebekler bile bu konuda aşırı zorlanırlar ve aşı olmayan bebeklerde ölüm nedenleri oldukça açıktır. Böyle bir vakanın önüne geçmek için öncelik olarak aşı takvimlerine uyulması şarttır. Bebek sağlığı hiçbir şekilde taviz verilmesi mümkün olmayan bir konudur.
 

Facebook Sayfamız