Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Bebeklerde Aşı Olunması Ne Derece Önemlidir?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
248
Beğeniler
33
Puanları
28
Yaş
31
Konum
İzmir
#1
Bebeklerde Aşı Olunması Ne Derece Önemlidir?
Bebek sağlığı
için yapılması gereken en kaliteli korunma yöntemlerinin başında aşı gelmektedir. Yeni doğan bir bebek için anne sütü tam anlamıyla besleyici ve büyütücü olsa da koruma konusunda yetersiz kalabilmektedir. Bununla birlikte bazı virüsler inanılmaz derece etkili olabilmektedir. Çok hassas bir şekilde hayatlarına devam eden bebekler, tek başlarına mücadele etmekte zorlanırlar.

33 haftalık doğan bebekler için artık durum çok daha farklıdır. Ancak normal şartlarda, hatta daha sağlam bir bünyeye sahip bebekler bile bu konuda aşırı zorlanırlar ve aşı olmayan bebeklerde ölüm nedenleri oldukça açıktır. Böyle bir vakanın önüne geçmek için öncelik olarak aşı takvimlerine uyulması şarttır. Bebek sağlığı hiçbir şekilde taviz verilmesi mümkün olmayan bir konudur.
 

Facebook Sayfamız

Üst