Bebeklerde Beslenme Düzeni Nasıl Ayarlanmaktadır?

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Bebeklerde Beslenme Düzeni Nasıl Ayarlanmaktadır?
Bebeklerde beslenme
anne karnındaki süreçten, yetişkin bir birey olana kadar devam eden süre boyunca ebeveynler tarafından karşılanmaktadır. Bununla birlikte gösterilmekte olan tüm çalışmalar neticesinde, gelişim devam eder ve bebek sağlığı adına en önemli faaliyetlerin birincisi yerine getirilmiş olur.

Dünya üzerinde bir bebek adına en büyük gelişimi sağlayacak olan beslenme yöntemi, tabi ki anne sütüdür. Olabildiğince bebekler hiçbir ek gıda almadan anne sütünün eşsiz besleyici özelliği ile büyümek zorundadırlar. Bu sayede tüm bünyeleri hızla gelişir ve gösterilmekte olan çabalar adına baştan sona gelişim sağlanarak, istenilen sonuçlara ulaşmak daha kolay olacaktır. Anne sütünün eksik bırakılması 1 aylık bebek gelişimi gibi hayati konuların tamamlanmamasına neden olacaktır. Diğer taraftan gösterilmekte olan bebek kilosu tablosu istenilenden çok uzak bir grafik çizecektir.

Bebeklerde Anne Sütünün Önemi Nedir?
Anne sütünün eksik bırakılmasının yan etkileri
, sanıldığından çok daha fazla hasara neden olacaktır. Bütün bünye baştan sona ihtiyaç duyduğu besinleri direk olarak bu sütten almaktan başka bir çaresi yoktur. Burada da bu kadar zayıf düşmesi, tüm dengeleri alt üst edecektir.

Bebeklerde ek gıdaya geçiş süreci için tam anlamıyla zorunlu olmak gerekmektedir. Emen bir bebeğin sütten kesilmesini istemek yanlış bir karar olacaktır. Tüm bunlar aralıksız gelişirken, bebek gelişimi hız kesmeden devam edecek ve aynı zamanda yerine getirilmesi gereken bebeklerde beslenme konusu asla geri kalmaması gereken bir evredir.
 

Facebook Sayfamız