Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Bebeklerde Güvenliği Sağlamak İçin Neler Gereklidir?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
248
Beğeniler
33
Puanları
28
Yaş
31
Konum
İzmir
#1
Bebeklerde Güvenliği Sağlamak İçin Neler Gereklidir?
Bebek sağlığı
denildiğinde bebek sağlığını korumak için yapılacaklarda bir o kadar etkili olmak zorundadır. 5 aylık bebek gelişimini tamamladıktan sonra, artık daha hızlı gelişmeye başları. Belli bir süreden sonra kendisini keşfetmeye başlaması, korunma ihtiyacını artıracaktır.

Bu evreye gelmeden önce, ani bebek ölümlerinin yaşanmaması için, yatak seçimi muhakkak uygun şekilde yapılmak zorundadır. Yumuşak ve bebeğin kafasının içine geçen bir yastık, birçok bebeğin ölümüne neden olmuştur. Yatış pozisyonu olarak yan yatırılması ve bunun takibinin iyi şekilde yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte gösterilmekte olan ve bazı değerlerin aşırıya gitmemesi gerekmektedir. Rahatlıkları sağlanırken, çok zor durumlara gelinebilir. Bebek sağlığı oldukça hassas ve korunmaya muhtaç bir yapıya sahiptir.
 

Facebook Sayfamız

Üst