Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Bebeklerde Hastalığı Önlemek Adına Neler Yapılabilir?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
248
Beğeniler
33
Puanları
28
Yaş
31
Konum
İzmir
#1
Bebeklerde Hastalığı Önlemek Adına Neler Yapılabilir?
Bebek kilosu
gibi hayati önem taşıyan konular, bebeklerde hastalıkların ne yönde ilerleyeceğini belirleyen konulardır. Bu nedenle bebek hastalıklarını önlemek için yapılması gerekenler listesinde, bebeklerde sağlıklı beslenme başta gelmektedir. Bu adım eksik bırakıldığı zaman, henüz kendini tamamlamış olmayan bağışıklık sistemi daha zayıf kalacaktır.

Yetişkin bir bireyin bağışıklık sisteminin zayıflaması, hemen hasta olmasına neden olmaktadır. Küçük çocukların bedenleri, gelişimini tamamlamadan her türlü saldırıya maruz kalmaktadır. Bebeklerde güvenlikse son derece dikkat edilmesi gerekir. Ufak bir göz ardı edilen konu bile başınıza büyük işler açabilir. Bu nedenle her zaman için bebeklerde aşı ve diğer korunma faaliyetlerini yerini getirmeniz gerekmektedir. Bebek kilosunun korunmadığı bebeklerde çok daha çabuk hastalığa yenik düşmekteler.
 

Facebook Sayfamız

Üst