Bebeklerde İştahsızlık

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Gülsüm-Umut

Üye
Üye
Emektar Üye
29 Haz 2017
341
29
28
39
Ankara
www.bebekforum.net.tr
#1
Her bebek dünyaya beslenme içgüdüsüyle gelir. Bebeklerimize ilk aylarda (emen bebekler için) anne sütü dışında bir şey vermeye gerek yoktur. Eğer anne de süt yoksa ya da başka bir durumdan bebek anne sütü alamıyorsa başka... Mesela bizim bebeğimiz prematüre bebek ve doğduğu anda küvöz e girdi. Ve yeni doğan bebek ünitesinde bebek doğal olarak biberondan emmeye alıştı. Anne memesine bir türlü alıştıramadık. Biz de alternatif bir yol olarak süt sağma makinesi edindik. Ve anne hala süt sağma makinesiyle sütü sağar bebeğe anne sütünü biberonla verir.

Bebekte iştahsızlık Probleminin Nedeni :

1- Bebek diş çıkarıyorsa.

2- Bebek enfeksiyon kapmışsa.

3- Bebek mide ve Bağırsak Problemleri yaşıyorsa.

4- Bebekte gıda alerjisi olabilir.

5- Bebekte demir eksikliği olabilir.

6- Bebekte çinko eksikliği olabilir.

7- Bebekte kronik bir hastalık (akciğer, kalp, böbrek, reflü ya da bazı doğumsal hastalıklar) sorunları olabilir.

İştahsızlık Sorunu yaşayan bebeklerde ilk önce yapılması gerekenler :

1- Bebeğin iştahsızlık gibi bir problemi olduğundan şüphelendiniz; ilk önce Çocuk hastalıkları uzmanı bir doktora gitmeniz gerekmektedir.

2- Eğer bebekte bir aydan fazla süren bir iştahsızlık var ise; bu duruma neden olan faktör araştırılır.

Bebeğin iştahsızlık problemi çektiğine kilo takibi ile karar vermek gerekir. Bebeği takip eden doktor bebeğin kilo ve boy çizgisine bakarak bebekte iştahsızlık olup olmadığını anlaması mümkündür.

Kaynak : Anne ve Bebek Kitapları
 
Son düzenleme:

Facebook Sayfamız