Neler yeni
Bebek Forum`a Hoşgeldiniz

Bebek Forum`un tüm özelliklerine erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelerinize itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

  • Bu sitedeki bilgiler; bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bebek Forum [https://www.bebekforum.net.tr - http://www.bebekforum.net] Sosyal Paylaşım Platformu Kesinlikle Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

Çocuklar İnterneti Nasıl Güvenli Kullanırız?

elmacık

VİP Üye
Katılım
29 Haz 2017
Mesajlar
306
Beğeniler
9
Puanları
18
Yaş
38
Konum
Ankara
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
#1
1-) İnternette tanıştığınız kişilere karşı dikkatli olun. Yeni arkadaşlar edinmek eğlenceli olabilir ancak bazıları kendileri hakkında yalan söyleyebilir.

2-) Çocuklar kişisel bilgi ve şifrelerinizi asla başkalarına söylemeyin. Böylece kötü niyetli kişilerden korunmuş olursunuz.

3-) Çocuklar tanımadığınız kişilerden gelen mesajları asla açmayın. Çünkü bunlar genellikle uyumsuz, virüslü ya da gereksiz şeyler içerir.

4-) Çocuklar internet ortamında önce düşünün sonra paylaşacağınız şeyleri paylaşın. İnternet ortamında paylaştığınız şeyleri asla silemezsiniz.
Pişman olmamak için önce düşünün, tartın sonra paylaşacağınız bilgiyi paylaşın.

5-) Çocuklar oyun oynayacağınız zamanı ve ders çalışacağınız zamanı iyi planlayın. İnternetin ve bilgisayar oyunlarının zamanınızı çalmasına izin vermeyin.

6-) Çocuklar dikkat edin çok faydalı olan internet ve bilgisayar teknolojisi sizi asosyal bireyler haline getirmesin. Tatilde dahil olmak üzere her zaman internet ve bilgisayar teknolojisini kullanımda ölçülü olun.

7-) Çocuklar, anneler, babalar eğer internette zararlı bir içerik görürseniz. Lütfen : İhbar Web
Kod:
https://www.ihbarweb.org.tr/
adresine bildirim yapın.

Kaynak : Crytek, güvenli internet, ihbar web