Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Doğum Sonrasında Annelerin Psikolojik Halleri Nasıl Olmalıdır?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
248
Beğeniler
33
Puanları
28
Yaş
31
Konum
İzmir
#1
Doğum Sonrasında Annelerin Psikolojik Halleri Nasıl Olmalıdır?
Doğum sonrası annelerin psikolojik durumları
, her anne adayına göre farklılık göstermektedir. Yeni doğan bebeklerin sağlıkları burada çok önemlidir. Anne nasıl bir ruh halindeyse bebek sağlığı o derece iyidir. Çünkü artık 9 aylık bir süreçte anne bebeğe, bebekte anneye gerektiğinden fazlasıyla bağlanmış ve gösterilmekte olan çabaların meyvesini kucağını almıştır.

Bu nedenle anne psikolojisinin hassas olması, çok normal karşılanmalıdır. Gereksiz yere yaşanan duygusal durumlar, özellikle dikkate alınmalı ve üstüne gidilmemesi gerekmektedir. Sağlanmak istenen gelişim için yapılan araştırmalar, bebekler için gösterilen ilgi kadar, annelere de gösterilmesi gerçeğidir. Bu zamanda anneler neredeyse kendilerini yok sayar ve tamamen farklı düşüncelere kapılırlar. Doğum sonrası annelerin psikolojik durumları çok kırılgan olarak kabul görmelidir.
 

Facebook Sayfamız

Üst