Neler yeni
Bebek Forum`a Hoşgeldiniz

Bebek Forum`un tüm özelliklerine erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelerinize itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

  • Bu sitedeki bilgiler; bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bebek Forum [https://www.bebekforum.net.tr - http://www.bebekforum.net] Sosyal Paylaşım Platformu Kesinlikle Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

Düşük Neden Olur ?

Katılım
29 Haz 2017
Mesajlar
301
Beğeniler
9
Puanları
18
Yaş
38
Konum
Ankara
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
#1
Hamile (Gebe) anne adaylarında düşük neden olur sorusunun cevabı çok çeşitlidir. Ancak en sık görülen neden; (embriyoda) bebekte bir takım sorunlar olmasından kaynaklanır. Anneden gelen kromozomlar (genetik materyal), babadan gelen kromozomlar (genetik materyal) ne kadar kaliteli olursa olsun birleşme esnasında bazı sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu hata ve sıkıntılar ortaya çıktığı zaman vücut çoğu zaman bu sıkıntı ve hatanın farkına varır ve gebeliği henüz daha adet gecikme aşamasına gelmeden dahi, sonlanmasına neden olur. Ancak her zaman öyle olmaz bazen gebelik haftası 6-7 olduğu zaman, bazen de daha ileri haftalara kadar gecikebilir vücut o zaman gebelikte sorun olduğunun farkına varabilir. Vücut hamileliğin devam etmemesi gerektiğinin kararını verir. Bu anne adayının lehine bir karardır. Bir an önce sağlıklı gitmeyen gebelikten kurtulup yeni bir hamileliğe başlaması için bebeği atma sürecini başlatır. Bu duruma düşük denir. Eğer bu süreç olmaz ise; bebek (embriyo) sağlıksız olmasına rağmen gebelik devam ederse; vücut bu olayın farkına varamazsa, o zaman iki ihtimal var.

1- Hamile anne adayını takip eden uzman doktorun bu sıkıntıyı fark etmesi.

2- Ya da sakat olarak bebek dünyaya gelecek.

Tabii ki bazı anne adayları kesinlikle bebeklerine dıştan müdahale edilmesini istememektedirler. Toplumda öyle örnekler vardır. Ancak uzman doktorun kesinlikle bu durumu fark edip anne ve baba adayına söylemesi gerekmektedir.

Kaynak :

1- Anne ve Bebek Kitapları

2- Çeşitli Hastahane Broşürleri