Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
En İyi Yumurta Yemekleri Hangileridir?
Yumurta yemekleri
, neredeyse herkesin ortak tercihi olan bir yemek türüdür. Nedeni oldukça açık ve nettir. Bununla beraber çok hızlı yapılmaları, birçok konuda öne çıkmalarına neden olmakta. Oldukça fazlada seveni olması, en pratik doyurucu yemekler sıralamasında baya üst sıralarda bulunmasını sağlıyor.

Kahvaltıların gibi günün en önemli beslenme saatinin vazgeçilmezi olması da ayrı bir konu. Tüm aile hafta sonu kahvaltısında bir araya gelmişken, sucuklu yumurta yenmezse problem olacaktır. Sadece 5 dakika içinde servis edilebilmesi de yapana ve yiyene büyük kolaylık sağlamakta. Bu örnek dışında, omletler, börekler ve daha yüzlerce farklı yemekte kendine yer bulan yumurta, kişisel görüşlere göre de şekillenebilir. Her ne kadar fazla çeşidi bulunsa da direk olarak fikir vermek ve bir kenarda durması için en iyi patatesli yumurta tarifini sizler için hazırladık.

Patatesli Yumurta İçin Gerekenler Nelerdir?
  • Ana malzememiz olan yumurtadan 8 tane temin ederek başlayabiliriz
  • 7 adet orta boy patates
  • 6 tane taze soğanın yeşil kısımlarını ayırıyoruz
  • Çay bardağının yarısı kadar krema
  • Tuz ve pul biber
Patatesli Yumurta Nasıl Yapılır?
İşe patateslerimizi parmak kalınlığında doğrayarak başlıyoruz. Bu aşamadan sonra yağ dolu tavamızda, istenilen kıvamda kızartma işlemine geçiyoruz. Kızartılan patatesler üzerindeki faza yağı almak için havlu peçete kullanmamız gerekecek. Yumurtalarımızı bir kabın içine kırdıktan sonra, kıymış olduğumuz dereotu, tuz, pul biber ve yeşil soğanlarımızı karıştırıyoruz. Kremayı ekledikten sonra, patatesle buluşma faslına geçiyoruz. Patateslerin üzerine, hazırlamış olduğumuz yumurtalı karışımın bir kısmını aktardıktan sonra, bir sıra daha patates diziyoruz ve diğer artan yumurtamızı dökerek, gereken adımların sonuncuna geçiyoruz. 200 derecelik bir fırın işinizi görerek, yumurta yemeklerinden en çok tercih edilenlerden birini yapmış oluyorsunuz.
 

Facebook Sayfamız