Yemek Tarifi En Kolay Puding Tarifi Nedir?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
En Kolay Puding Tarifi Nedir?
Puding tarifleri
her kesimden insanın sevdiği ve yapmak istediklerinde çok güzel sonuçların alındığı bir tatlıdır. Puding yapmak için gerekenler genel olarak dışarıdan alınan toz paketlerle tamamlanmakta. Ancak isteyenlere özel olarak evde kendinizde bu pratik tatlılar listesinin başını çeken lezzete kavuşabilirsiniz.

Çocukların annelerinden sürekli talep ettikler, okulda yanlarına götürdükleri ve neredeyse her gün yemekten bıkmayacakları bu tatlı oldukça rahat bir şekilde yapılabilir. Çok hızlı ve leziz oluşu farklı tatlarında katılmasıyla zirveye ulaşır. Genel anlamda en çok çikolatalı puding tercih edilse de vanilya, çilekli vb. türevlerini muhakkak tatmışsınızdır. Diğer taraftan kendinize güzel bir hediye vermek istediğinizde de yanınızda olacaktır.

Çikolatalı Puding Yapmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?
  • 4 bardak su bardağı kadar temel malzeme olan sütümüzü hazırlıyoruz
  • Çikolata adını vermesi ve lezzetini tamamlaması adına 4 yemek kaşığı kakao gerekli
  • 2 yemek kaşığı kadar nişastamızı unutmuyoruz
  • 1 paket vanilyayla birlikte, 1 tatlı kaşığı ölçüsünde tere yağ
  • 1 paket bitter çikolatasız olmaz
  • 8 yemek kaşığı toz şekerle birlikte 2 yemek kaşığı da unla malzemelerimizi tamamlıyoruz
Puding Nasıl Yapılır?
Ocağımızı orta derecede ateşte ayarladıktan sonra, tere yağ ve vanilya haricinde bütün malzemeleri bir tencerede toplayarak hızlıca karıştırıyoruz. Karıştırma burada hayati önem taşıyor. Yeteri kadar hızlı şekilde ve sürekli karıştırmazsanız, direk olarak dibi tutacaktır. Puding adına en kötü sonuç böyle olacaktır. Bununla beraber çocuklar başta olmak üzere tüm tatlı severleri üzmüş olurken, emeklerinizde boşa gitmiş olur. Koyulaştığından emin olduğunuz pudingin içine tere yağ, vanilya ve çikolatayı ekleyip, yine çok süratli şekilde karıştırmaya devam edin. Karışım tamamlandıktan sonra puding tarifleri arasında en pratik olanı tercih etmenin tadını çıkartabilirsiniz.
 
Beğeniler: blues

Gülsüm-Umut

Üye
Üye
Emektar Üye
29 Haz 2017
341
33
28
39
Ankara
www.bebekforum.net.tr
#3
Aslında @gamze.bukel hanım en iyisi doğal gıdalar. İşin içine sanayii ürünü kaçınca doğallık bozuluyor.
 

Facebook Sayfamız