Tüp Bebek Erken menepoz tehlikesi

Sema Ergül

Baby Community Member
En iyi cevaplar
0
Merhaba hanımlar merak ettim aranızda erken menepoz tehlikesi nedeniyle yumurta dondurtan varmı,varsa neler gerekli hangi devlet hastanelerinde yapılıyor veya özel hastanelerde ücretler ve şartları bilen varmı.?

Sema Hanım Çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Normalde bildiğiniz gibi Türkiye de Tüp Bebek tedavisi için; gerek kemoterapi görecek hastalar gerek erken menopoza girme tehlikesi ile kadınlar yumurtasını dondurmak istemekte tabii yumurta dondurma işlemi özel hastahanelerde var ama çok külfetli 10000 TL ye mal oluyor. Devlet bildiğim kadarıyla İstanbul da 2 Devlet hastahanesinde yumurta dondurma işlemi başlattı. Sanırsam pilot uygulama olur bu.. Daha sonra diğer şehirlerde de başlatırlar. O iki devlet hastahanesinde yumurta dondurma bedeli 500 TL diye duymuştum. Sanırım o iki hastahaneden biri de Zeynep Kamil Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastahanesi Hatta geçen gün bir gazetede okudum; şimdiye kadar 30 kadın yumurtalarını dondurmak için başvurmuş.

Not: Yumurta Dondurma işlemi yapıldıktan sonra; 5 yıl Tüp Bebek merkezinde -190 Derecelik tüplerde saklanıyor.

Songül Hanım her şeyi çok güzel açıklamış ve anlatmış. Benim bu mesele hakkında ek söyleyeceğim söz; 35 yaşın üzerinde hala evlenmemiş, çocuğu olmamış bütün kadınlar yumurtalarını dondurmalı. Çünkü kadınların 32 yaşından itibaren yumurta rezervleri düşer.

Ayrıca O İstanbul da Tüp Bebek Tedavisi için yumurta donduran devlet hastahanesinden ikincisi de Süleymaniye Kadın Doğum ve Eğitim Araştırma Hastahanesi Tüp Bebek Merkezi

Teşekkür ederim arkadaşalr bilginiz için Rabbimiz isteyen herkesin kucakları doldursun inşallah.Sizin çocuklarınız var mı peki ? Varsa doğal yoldan mı yoksa tüp bebeği mi yaptırdınız ?

Sema Hanım ellerinizden öper.. Benim prematüre bebeğim var. Bebek şu anda 16 ayına girdi.

Merhaba arkadaşlar konumu takip ettiğiniz ve bana destek olduğunuz için teşekkür ederim.3 hafta önce tüp bebek tedavisine başladım bütün gerekli tahliler verildi şu an stimulasyondayım adetimi bekliyorum.Tedavimi Acıbadem'de görüyorum benim için dua edin ne olur her şey için yaklaşık 6000 tl ödemeliyiz Rabbimiz ekmek paramızı boşuna çıkartmasın inşallah...