Konu Dışı Evde Allık ve Makyaj Bazı Yapımı

Konu Dışı

senbuse

Baby Community Member
En iyi cevaplar
0
herkese tekrardan merhabalar. makyaj günlük yaşantımızda çok önemli yere sahip artık :) ben de bu nedenle makyajla ilgili haber yazılarını dikkatle takip ediyorum zira kendim de makyaj yapmayı çok seviyorum. evde allık ve makyaj bazı yapımı ile ilgili bir haber yazısını sizinle paylaşmak istiyorum :)

"Göz alıcı olmak, özgüvenli hissetmek gibi birçok nedenden ötürü makyaj her kadının olmazsa olmazı. Ancak kimyasal içeren kozmetik ürünler özellikle uzun vadede kullanıldığında cildi olumsuz etkileyebiliyor. Doğal ürünlere olan ilgi de bu yüzden son derece fazla. Evde en azından kendi allığınızı ve makyaj bazınızı oluşturarak kozmetik ürünlerin vereceği zararları önleyebilir ve her an bu ürünleri cildime zarar verecek mi endişesi yaşamadan kullanabilirsiniz. Peki, evde allık ve makyaj bazı nasıl yapılır? İşte doğal ve bitkisel ürünlerle evde makyaj bazı ve allık yapımı…

Doğal malzemelerle yapılan kozmetik ürünler en az cilt bakımı kadar çok seviliyor. Eğer siz de cildinizi korumak istiyorsanız doğal malzemelerle işe koyulabilirsiniz. İlk olarak makyaj bazı ve allık yapımına başlayabileceğiniz gibi dilerseniz daha birçok kozmetik ürünü evinizde yapabilirsiniz. Öyleyse evde allık ve makyaj bazı nasıl yapılır gelin hep birlikte bir göz atalım…

Evde Allık Nasıl Yapılır?
Doğal ve bitkisel ürünlerle yapılabilen kozmetik ürünlerden biri de allık. Düşünülenin aksine oldukça kolay yapıma sahip allık kimyasal içermeyen kozmetik ürünler arayanlara özel. Bilindiği üzere allık sağlıklı bir görünüm vermekle kalmıyor yüzünüzü de boyutlandırmaya yardımcı oluyor. Ancak siz cilt görünümünüzü doğal yöntemlerle değiştirmek isteyenlerdenseniz hiç vakit kaybetmeden evde allık yapımına geçebilirsiniz. İşte allık yaparken kullanacağınız malzemeler ve yapım aşaması…

Doğal Allık Yapımı 1

Malzemeler

- 1 çay kaşığı ararot tozu

- 1 çay kaşığı hibiskus tozu

- 1 çay kaşığı toz kakao

- Depolama için hava geçirmeyen bir kap

Yapılışı: Tüm malzemeleri iyice karıştırarak işe başlayın. Rengini teninize göre ayarlamak için bir miktar daha ararot tozu ekleyebilirsiniz.

Doğal Allık Yapımı 2

Malzemeler

- 1 yemek kaşığı tarçın

- 1 tatlı kaşığı muskat

- 2 tatlı kaşığı nişasta

- 1 tatlı kaşığı toz kakao

- 15-20 damla zeytinyağı

Yapımı: Bu doğal malzemeleri pürüzsüz bir kıvam alana kadar iyice karıştırın. Allığın tonunu ayarlamak için yine malzemeleri arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Evde Makyaj Bazı Nasıl Yapılır?
Makyaj bazı makyaja hazırlık için kullanılır. Fondöten, far ve allık gibi ürünlerin cilt üzerindeki kalıcılığını arttırmaya yardımcı olur. İşte cildinizin pürüzsüz görünmesi için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal makyaj bazı…

Malzemeler

- 1 tatlı kaşığı elma çekirdeği

- 1 tatlı kaşığı ayva çekirdeği

- 1 fincan su

Yapılışı: Bir cezvenin içerisine ayva ve elma çekirdekleri alınır. 1 fincan su da kaynatılır. Ardından çekirdekler süzülerek birkaç gün dinlenmeye bırakılır. Bu sırada hazırlamış olduğunuz bu su kıvam almaya başlayacak. Cam kavanoza aldığınız bu karışımı makyaj bazı niyetine makyaj öncesi cildinize uygulayabilirsiniz."

kaynak: onedio