Neler Yeni

Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsunuz?

Soru sorun

Forumdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Banka-Finans Kripto Para Nedir? (Sanal Coin)

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
252
37
28
Katılım
28 Mar 2018
Yaş
33
Konum
İzmir
Kripto Para Nedir?
İnternet üzerinde sanal coin adı altında kullanılan para birimlerine denir. Kripto para satıl almak ve satmak isteyenler farklı şekilde gelir elde edebilir. Son zamanlarda günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlandı ve bir çok dünya ülkesi kabullendi. Kripto paralar, her türlü alım satım işlemini yapmaya yetecek niteliktedir. Ayrıca bunlardan ek gelir elde etmek isteyenler günlük borsalarını takip edebilir. Kripto paraların takibini yapmak için gündem ve borsa siteleri var. Bunlar tamamen sanal paralar hakkında detaylı bilgileri vermekteler ve gelir elde etmek için tüyoları paylaşıyorlar.

Kaç Çeşit Sanal Para Var?
Her geçen gün artan sanal para çeşitleri, dünyanın tüm ülkelerine yayılmış durumdadır. Coin borsasında ilk 50ye girenler talep görüyor ve diğerleri fazla tercih edilmiyor. Fakat yeni borsaya giren coinleri almak daha mantıklı olmalıdır. En düşük fiyatından piyasaya sürülmektedir, alanların kazancını kısa sürede katlayabileceği sistemdir. Fakat uzun vadeli kripto para borsası, beklentilerin altında sonuçları doğurabilir. Bu sebeple sanal para alış verişlerinde dikkatli olunması gerekiyor. Ayrıca transfer süreleri para türlerine göre değişkenlik gösteriyor. Fakat ortalama olarak 24 – 48 saat arası transfer işlemi sürmektedir.

Sanal Coin Nasıl Alınır?
Sanal paraların satışını yapan belirli siteler var. Bunlara üye olmanız gerekiyor ve daha sonrasında banka hesabınızı belirteceksiniz. Kendi adınıza olmasına özen gösterin, aksi halde hiçbir sorumluluğu kabul etmeyeceklerdir. Kripto paralar her geçen gün ülkemizde biraz daha merak konusu olmaktadır. Finansal konulara ilgi duyanlar, kripto paraları yakından takip ediyor. Türklerin çıkardığı bazı sanal paralar borsada yerini aldı ve kazandırıyor. Kripto para almadan önce detaylı bir araştırma yapmak gerekiyor. Son dönemdeki hareketleri baz alınarak işlem yapılır ve buna göre kazanç sağlanır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst