Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Kuvöz Sonrası Dönem İçin Neler Yapılmak Zorundadır?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
248
Beğeniler
33
Puanları
28
Yaş
31
Konum
İzmir
#1
Kuvöz Sonrası Dönem İçin Neler Yapılmak Zorundadır?
Prematüre bebeklerin kuvöz sonrası evresi
ne geçmeden önce bu sürecin tam anlamıyla mükemmel sonuçlanması gerekmektedir. Bunun için sağlıklı bir nabız atışı, ideal ağırlık değerleri, fiziksel seviye, zihinsel gelişim ve iç organların a dan z ye istenilen noktaya getirilmesi gerekmektedir. Bu aşamada yaşanacak olan en ufak bir problem bile düzeltilmeden çıkış izni verilmeyecektir.

Doktor ve hemşirelerin sunmakta oldukları raporlar bu durumda çok önemlidir. Takip edilen ve eksik bırakılmaması gereken tedavi yöntemlerinin uygulandığını, alınan sonuçların değerlendirilmesi ve beklentilerin karşılanıp karşılanamamasına karar merci burasıdır. Prematüre bebekler için olumlu sayılan sonuçlar, normal kriterlere uygun hale geldiğinde kabul görecektir. Prematüre bebeklerin kuvöz sonrası evresi yine uzman hekimlerin yönlendirmesine göre yapılmak durumundadır.
 

Facebook Sayfamız

Üst