Nohut Çorbasına Fark Getiren Tarif

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Nohut Çorbasına Fark Getiren Tarifler Burada!
Nohut çorbası tarifi
ne gelmeden önce, çorba tarifleri oldukça ilgi gören ve baştan sona herkesin bir şeyler eklemesine müsaade edilen bir konu. Herkesin sevdiği bir çorba türü muhakkak vardır. Bu nedenle bir çorba yapma yöntemi için yeni fikirler her zaman kendine yer bulur. Bununla beraber kullanımı, sunumu ve ne amaçla yapıldığı da hayati önem taşımaktadır.

Özellikte Ramazan aylarında midemiz tüm gün boş kalır, insan bünyesindeki dengeyi korumakta zorluk çeker. Sıcak bir çorba tüm bu yorgunluğu alarak, ana yemeklerin daha rahat tüketilmesine vesile olmakta. Birçok konuda inanılmaz kolaylık sağlarken, diğer yandan sağlık bakımından oldukça doğru bir seçim olacaktır. Nohut çorbasının püf noktalarından, nasıl yapılacağına kadar varan süreci sizler için bir araya getirdik.

Nohut Çorbası Malzemeleri Nelerdir?
  • 1 adet kuru soğan listemizin başında bulunmakta
  • Tat olarak daha yoğun bir damak zevki bırakmak için 1 kaşık tere yağ
  • Tercihe göre değişen 1 kaşık domates püresi ya da salça
  • Tam olarak 1 su bardağına denk haşlanmış nohut
  • 3 su bardağı et suyu, 1 su bardağı süt ve et suyu
  • Tuz, pul biber ve isteğe bağlı olarak dereotu bulundurmanız, nohut çorbası yapılışına hazır olduğunuzu göstermektedir.
Nohut Çorbası Nasıl Yapılır?
İlk işimiz soğanı normal ebatlarda kıyıp, kavurmak. Daha sonra kavrulmuş soğan ve bununla beraber salça ekleyip, kavurmaya devam etmeliyiz. Tereyağı burada kendini belli ederek lezzetini soğana aktaracaktır.

Tamamen kavurma olayını bitirdikten sonra et suyunu ilave edin ve karıştırmaya devam edin. Bununla birlikte gösterilmekte olan yöntemlerin başında bilinmesi gereken temel kural, haşlanmış nohut u sakin bir şekilde ilave etmek olacaktır. Nohut çorbası tarifi adına dikkat edilmesi gereken temel kavramlar bunlardır.
 

Facebook Sayfamız