Neler yeni
Bebek Forum`a Hoşgeldiniz

Bebek Forum`un tüm özelliklerine erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelerinize itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

  • Bu sitedeki bilgiler; bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bebek Forum [https://www.bebekforum.net.tr - http://www.bebekforum.net] Sosyal Paylaşım Platformu Kesinlikle Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

Prematüre Bebek Nedir? Prematüre Bebek Doğum Nedenleri

Katılım
29 Haz 2017
Mesajlar
306
Beğeniler
9
Puanları
18
Yaş
38
Konum
Ankara
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
#1
Normal gebelik süresi 32 hafta ile 42 hafta arasında sürer. Gebelik 37. haftadan önce sonlanırsa doğan bebeğe prematüre bebek denir.

Prematüre Bebek Doğum Nedenleri : Prematüre doğumun bir çok nedeni vardır. Ana rahmindeki bebek, rahim, plasentayı üçlü bir ünite olarak kabul edersek bu ünitelerin her birine ait sorunlar prematüre doğum nedeni olabilir.

1- Anneye ait nedenler : Gebelik sırasında annenin hatalı davranışları, hatalı tercihler anneye ait nedenler olabilir.

2- Anne yaşı : 18 yaş öncesi ile 35 yaş üstü prematüre bebek doğum nedeni olabilir.

3- Annede kronik hastalıklar

4- Anne de tansiyon

5- Enfeksiyonlar

6- Genital nedenler; rahmin küçük olması vs

7- Plasentaya ait nedenler; Plasenta yapısal bozuklukları vs..

8- Bebeğe ait nedenler; Doğumsal anomalisi vs..

Kaynak : Anne ve Bebek Kitapları