Neler yeni
Bebek Forum`a Hoşgeldiniz

Bebek Forum`un tüm özelliklerine erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelerinize itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

  • Bu sitedeki bilgiler; bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bebek Forum [https://www.bebekforum.net.tr - http://www.bebekforum.net] Sosyal Paylaşım Platformu Kesinlikle Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

Tüp Bebek İlk Deneme Başarısız Oldu İkinci Deneme Ne Zaman Yapacağız?

elmacık

VİP Üye
Katılım
29 Haz 2017
Mesajlar
306
Beğeniler
9
Puanları
18
Yaş
38
Konum
Ankara
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
#1
Tüp bebek tedavisi hem maddi imkan hem de sabır isteyen bir işlemdir. İlk denemeniz başarısız olduğu zaman üzülmeyin. Bu durumda iki konu var. Birinci konu tıbbi konu ikinci konu da planlama konusudur. Ben burada sadece konuya tıbbi açıdan değineceğim.

Tıbbi durum açısından tüp bebek tedaviniz başarısız olduğu zaman araya bir ay koyun ikinci ay tekrardan tüp bebek tedavisi yapılabilir. Eğer hasta aşırı cevap vermişse çok fazla yumurta oluşmuşsa araya bir kaç ay koymakta yarar vardır. Tüp bebek tedavisi yapılan hastada çok az yumurta rezervi varsa; ya da tedavi sırasında çok az yumurta elde edilecek şekilde yöntemler kullanılmışsa; ara vermeden peş peşe tüp bebek tedavisi uygulanabilir.

22 yaşındaki bir hasta tüp bebek tedavisini peş peşe denemesine gerek yoktur. 22 yaşında bir hasta ne kadar şansı düşük de olsa o hasta ileride kendi kendine gebe kalabilir. Sperm ne kadar az olsa da prograsif bir hastalık yoksa o hasta bir sene veya iki sene sonunda tüp bebek yaptığı zaman gebelik şansı aşağı yukarı aynı kalacaksa, hasta denemelerinin arasına uzun zaman koymasında bir mahsur yoktur. Bu hasta doğal yollarla da bir ihtimal gebe kalabilir.

Hasta 38 - 39 yaş civarındaysa; bir sene ara verdiğiniz zaman gebelik şansı daha da azalacak o zaman bu hasta olanaklar ölçüsünde sık sık tüp bebek tedavisini denemesinde fayda vardır.

Kaynak : 1- Anne ve Bebek Kitapları
2- Hastahane Tüp Bebek Broşürleri
 
Son düzenleme: