Konu Dışı Zayıflama Yöntemleri

Konu Dışı

Gülsüm-Umut

Baby Community Member
En iyi cevaplar
5
Web Sitesi
www.bebekforum.net.tr
- Sabah uyandığınız zaman bir bardak sıcak suyun içine limon sıkıp için.
- Kalori hesabı yapıp beslenin ve günlük 1800 kalorinin üzerine çıkmayın
- Hareketsiz bir yaşamınız var ise günde 1 saat veya 1,5 saat mutlaka yürüyüş yapın.
- 24 saat içinde ortalama 2 litre ph değeri yüksek su için. ( Metabolizmayı hızlandırmak açısından)
- Tuz ve şekeri öğünlerinizden azaltın. Hatta ben şekeri bütün öğünlerden çıkardım. Çayı dahil şekersiz içiyorum.
- Yemeklerde yağ kullanıyorsanız münkün olduğu kadar doğal tereyağ ve doğal zeytinyağ kullanın.
- Mutlaka sabah kahvaltısını iyi bir şekilde yapın.
- Gün içerisinde sağlıklı diyet atıştırmaları ile açlığınızı yatıştırabilirsiniz. (Ben öğle yemeğini ve ara öğünü kesmiştim. Sadece akşam yemeğini sağlam yiyordum. Ben de o yöntem işe yaradı.)
- Yemekleri yavaş yiyin tokluk hissi insan vücuduna 15 dakika sonra gelir.
- Ekmeği sabah kahvaltısı dışında ( sabah kahvaltısında mutlaka tam buğday ekmeği tavsiye ederim) öğle ve akşam yemeklerinizde çıkartın. 
- Öğünlerde mutlaka bir kase salata veya yoğurt olmasına özen gösterin.
- Fastfood tarzı yemeklerden uzak durun.
- Her türlü tatlıdan uzak durun. Vücudun şeker ihtiyacını karşılamak için tatlı yerine meyve yiyin.
- Kilo almamıza en büyük etken midemizin bol yemeye alışkın olmasıdır. Mideyi küstürün. Ben bunu başarabildim. Mesela öğlen yemeklerini kestim. Öğlen yemek yemek yerine ayran veya hazır çorba içiyordum. Bu hem açlığınızı bastırır. Hem de az kalori alırsınız.
- Sağlık yaşayıp sağlıklı kilo vermek için günlük 8 saatlik uykuyu ihmal etmeyin.