Bebek 0-12 AYLIK BEBEĞİ OLAN ANNELERE ÜCRETSİZ PSİKOTERAPİ DESTEĞİ İÇEREN ARAŞTIRMA

busrasifa

Baby Community Member
En iyi cevaplar
0
Herkese merhaba. İsmim Büşra ŞEKERLİ. Uzman psikolojik danışman ve psikoterapistim. Şu anda psikoloji alanında bir doktora tezi yazıyorum. Tez kapsamında 0-12 aylık bebeği olan annelere ulaşmam gerekiyor. Travmatik doğumun anneler ve bebekleri üzerindeki etkilerini incelediğimiz çalışmamıza katılan ve şartları sağlayan, aynı zamanda istekli olan annelere ücretsiz EMDR terapisi uygulayacağız. EMDR terapisi bilimsel olarak etkililiği kanıtlanmış, travmalarla çalışan bir psikoterapi yöntemidir. Çalışmamız üniversite etik kurulu tarafından onay almıştır. Ayrıca Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerde uygulama yapmak için resmi başvurular tamamlanmıştır. Daha çok anneye ulaşmak için sosyal medya desteği alıyoruz. Terapi süreci online ve yüz yüze seçeneklerinden oluşmaktadır. Bana yazarsanız en kısa sürede size dönüş sağlarım.
Detaylı bilgi verebilirim çalışmamla ilgili. Çalışmaya katılmak isteyen anneler aşağıdaki linke tıklayıp ölçeği doldurabilirler. Daha sonra ölçekler değerlendirilip annelerle iletişime geçilecek ve isteyen annelerle çalışmaya başlanacaktır.
Şimdiden teşekkür ederim.

Anneler size minnettar...!!! Gerçekten de çok güzel bir hizmet

"0-12 AYLIK BEBEĞİ OLAN ANNELERE ÜCRETSİZ PSİKOTERAPİ DESTEĞİ"​

Hocam çok teşekkür ederiz…! Benim zamanım geçti ama gerçekten de o dönem babamızın da işlerinin çok yoğunluğu dolayısıyla babamız evde pek fazla olmuyor… Ben hala tek başımayım iki çocukla bir başıma ve çok zor oluyor. Büyük 6,5 yaşında küçük nisanda 2 yaşına giriyor.. Hala baba evde yok… Sabahları çok erken işe gidiyor ve genellikle akşamları da geç vakitte geliyor.

Hocam çok teşekkür ederiz…! Benim zamanım geçti ama gerçekten de o dönem babamızın da işlerinin çok yoğunluğu dolayısıyla babamız evde pek fazla olmuyor… Ben hala tek başımayım iki çocukla bir başıma ve çok zor oluyor. Büyük 6,5 yaşında küçük nisanda 2 yaşına giriyor.. Hala baba evde yok… Sabahları çok erken işe gidiyor ve genellikle akşamları da geç vakitte geliyor.
İyi ki öğretmensin…! Yoksa çocukların vay haline yalnız büyürlerdi…