Bebek / Çocuk Ürün Bebek Temizleme Pamuğu Nasıl Kullanılır?

Gülsüm-Umut

Bebek Forum Üyesi
BF Member
Katılım
29 Haz 2017
Mesajlar
439
En iyi cevaplar
3
Puanları
43
Yaş
42
Konum
Ankara
A4A4848E-EB60-4650-9735-F137846AA29E.jpeg

Yeni Doğan Bebekler ciltlerinde verniks adı verilen koruyucu bir tabaka ile doğarlar. Bu tabaka yeni doğan bebeğin cildini dış etkenlerden korur. Aynı zamanda bu verniks adı verilen tabaka bebek cildini dış etkenlerden koruyucu bir özelliğe sahiptir. Uzmanların görüşlerine göre bu tabaka temizlenmemelidir kendiliğinden geçmesi beklenmelidir. Aynı zamanda yeni doğan bebek kordon bağı düşmemiş olur bu bağ düşmeden de bebeğin yıkanmaması gerektiği uzmanlar tarafından bildirilmektedir.
Bu nedenle uzmanlar yeni doğan bebeğin cildinin ilk zamanlarda (özellikle kordon bağı düşene ve verniks kaybolana kadar) saf su ve bebek temizleme pamuğu ile temizlenmesini tavsiye ederler.

Bebeklerin nazik ciltleriyle uyumlu detaylarla üretilen Bebek temizleme pamuklarını, ılık suya batırarak kullanabilirsiniz. Her zaman belli periodlarla bebeğinizin, yüzünü, boynunu, ellerinin içini ve ayak parmaklarının arasını temizlemeniz gereklidir. Yeni doğmuş bebeklerin avuç içlerinin yanı sıra hem el hem de ayak parmakları arasında kir birikimi meydana gelir. Ellerde oluşan bu kirler, el ve ayak parmaklarını emen ve ağzına götüren bebekler için tehlikeli olabilir. Bebeğinizin avuç içlerini ılık suyla ıslattığınız bebek temizleme pamuklarıyla silerek temizleyebilirsiniz. Silme işleminin ardından pamuk dokumalı havlu ya da bez ile kurulamanız gerekir. Yeni doğan bebeğinizi sıkça yıkayıp hasta etmekten korkuyorsanız, ılık suyla bebek temizleme pamuğu size oldukça pratik bir çözüm sunar. Temizlik pamuğu bez bağlama süreci bitene kadar kullanabileceğiniz hijyenik bir temizlik ürünüdür.

Bebek sağlığına uygun normlarla tasarlanan ve %100 doğal pamuktan üretilen bebek temizleme pamuğu bebeklerin cildinde anne karnındayken oluşan ve doğumdan sonraki 30 gün boyunca bebeği dış etkenlere karşı koruyan verniks tabakasına uygun olan ürünü güvenle kullanabilirsiniz. Bebek temizleme pamuğu, yeni doğan bebeklerin ilk aylık vücut temizliği için önerilen ürünler arasında yer alır. Ayrıca yeni doğan bebek kordon bağı düşmeden sağlık açısından da yıkanmaması gerekmektedir. Bebek temizleme pamuğu bu süreçte daha çok size yardımcı olur…
 
Üst