Soru ? Gebelikte Emzirme Motivasyonunuzu Neler Etkiliyor?

İlk bebeğim prematüre bebekti. Doğduktan sonra 19 gün küvözde kaldı… Yeni Doğan Bakım Ünitesini sütümü sağıp sağıp yetiştiriyorduk… Sağılmış süt ilk etapta biberon ile veriliyordu. Bebek biberona alıştı ve emmeyi bıraktı… 15 ay bebeğime sağarak anne sütü verdim… İkinci bebekte yeni doğan bakım ünitesinde bebek hiç kalmadığı için direkt emzirdim… Tabii daha sonraki süreçlerde süt sağıp biberonla da veriyordum arada ama biberonu genelde mama takviyesi yapmak için kullanmaya başladım… İkinci bebeğimde emme konusundan sıkıntı yaşamadım… Ancak son dönem fazla yıpranmaktan sağlık sorunları ve ilaç kullanma zorunluluğu olunca mecburen anne sütünü bırakmak zorunda kaldım…

Eşinizin size anlayışı bile motivasyonunuzu etkiler… Eşim çok uzun mesaisi nedeniyle pek fazla bana destek olamadığından ben bu süreçlerde çok zorlandım…

Eşinizin size anlayışı bile motivasyonunuzu etkiler… Eşim çok uzun mesaisi nedeniyle pek fazla bana destek olamadığından ben bu süreçlerde çok zorlandım…
Bu konuda eşinizin bir suçu yok ama… Ben de uzun mesailer sıkıntısı çekiyorum. Eşime destek olamıyorum..

Bu konuda eşinizin bir suçu yok ama… Ben de uzun mesailer sıkıntısı çekiyorum. Eşime destek olamıyorum..
Evet yok ama onun haricinde hiç kimsenin de desteği yok… Tekim biri 5 yaşında diğeri 9 aylık iki bebekle tek başıma mücadele ediyorum… Doğum iznim de bitti.. İşe de başladım… Eşimin annesi ben işteyken bakıyor… Onun haricinde bir destek yok.

Evet yok ama onun haricinde hiç kimsenin de desteği yok… Tekim biri 5 yaşında diğeri 9 aylık iki bebekle tek başıma mücadele ediyorum… Doğum iznim de bitti.. İşe de başladım… Eşimin annesi ben işteyken bakıyor… Onun haricinde bir destek yok.
Benim de aynı durum. Eşimin mesai saatleri çok uzun eee ekmek parası ne yapalım. Ama sizin gibi aynı çocuklara bakarken ve ev işlerinde yalnızım. Herkes kendi yuvasında kapınızı kapattığınız zaman yalnızsınız. Ne kardeş ne akraba ne anne baba her şey bir yere kadar…