Tüp Bebek MERHABA ARKADASLAR...

Lale Turkoglu

Baby Community Member
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaslar bende bır arkadasımın hıkayesını sızlerle paylasmak ıstedım kendısı calıstıgı ıcın vakıt bulup forumda uyelık ve paylasım yapamıyor ben onun hıkayesınden belkı bırılerıne yol gosterırım dusuncesındeyım..Arkadasımın hıkayesı soyle: Hikayemiz eşimle 4 yıllık evliliğin ardından bebek istememizle başladı. Oncesinde gerekli testlerimizi kontrollerimizi yaptırmak istedik. Test sonuçlarında eşimde sperm şekli bozukluğu ve sayı azlığı çıkınca soluğu Bahçeci Tüp Bebek Merkezinde aldık. Sonrası ise tam bir hayal kırıklığı idi. İlk doktorunuz Aytun Aktan'dı. Basta herşey çok güzeldi. İstenilen testleri yaptırıp, benim TSH değerlerimin normale dönmesi için ilaca başladık. Bunun anlamı 1 ay beklemekti. Tam gideceğimiz günden bir gün önce, Dr Aytun Hanımın asistanına, rapor yazacaktımız iş yerime sunmam gerekiyor dedim. Biz rapor yazamıyoruz kendiniz halledin dedi. Kulaklarıma inanamadım! Sonra akşam eşimle doktoru aradık acaba yanlış mı anladık diye, Dr. Aytun hanım telefonda bizi dövmekten beter etti. Niye onu aramışız, bu konu onu ilgilendirmiyormuş falan falan.. O an başka doktora gitmek üzere araştırma yapmaya başladık ve kimsenin yorumu olmadan Bülent Tıraş'a gittik. Daha işlemler bile başlamadan Aytun hanım böyle ise, sonrasını düşünemedim bile! Bülent bey çok yoğun. Tabii işin içinde Acıbadem Hastanesinin adı olunca insan iki kez düşünüyor. Ticari mi bakılıyor, işlerinde iyiler mi gibi düşüncelerle yola çıktık. Prof. Bülent Tıraş beni muayene etti ve başlamamak için hiç bir sebep yok dedi. Verilen iğneleri ilaçları harfiyen istenilen şekilde kullandım ve ikiz mucizelerimize tek transferde hamile kaldım.
Süreç biraz zor. Özellikle iğne olmaktan korkuyorsanız biraz bu durum kabus olabiliyor ama hiç bir şey dayanılmaz değil

10gün sonra pozitif çıkan gebelik testi herşeye bedel!