Prematüre Bebekler Sahibi Anne-Babaların Üzerinde Düşen Görevler Nelerdir?

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Prematüre Bebekler Sahibi Anne-Babaların Üzerinde Düşen Görevler Nelerdir?
Normal gebelik süresi
40 hafta olarak kayıtlarda bulunmaktadır. Bununla birlikte gösterilmek olan sürenin altında doğan bebeklerin, birçoğu oluşumunu tam olarak tamamlayamamış ve bununla birlikte, kendisi için yeterli olması zorunda olan tüm organlarından eksik parçalar bularak tamamlamıştır.

Tüm sağlık sorunlarının peş peşe gelmesi, prematüre anne ve babaları oldukça stres altına alarak baskı uygulamaktadır. Bunun yanı sıra göstermekte olduğunuz bunca zahmet, geçen süre ve beklentilerin üst üste gelmesi de sinirlerin gerilmesi için yeterli bir neden olarak kabul edilmekte. Ancak bu durum gereksizdir, birçok erken doğum, çok küçük nedenlerden ve genel olarak genetik nedenlerden ötürü gerçekleşmiştir. Diğer taraftan karşılaşılması ve bununla birlikte gittikçe ters yönde ilerleyen bir süreç, işleri içinden çıkılmaz bir hale getirecektir.

Prematüre Bebekler Sahibi Anne-Babalar Nasıl Bir Tavır İçinde Bulunmalıdırlar?
Direk olarak sakin kalmak her stres aşamasında çok büyük getiriler sağlayacaktır. Gereksiz yere gerginlik ve baskı sadece sağlıklı düşüncelerin önüne geçerek, yapılabilecek olan çalışmaların, güzel getirilerine de götürecektir. Bununla birlikte gösterilmekte olan çalışmalar neticesinde, oluşabilecek problemlerin çözümlerinde rol alınmaz.

Problem olarak gördüğünüz bir durumda, olabildiğince mantıklı hareket etmek için yapabileceğiniz ilk adım normal bir ruh haline sahip olmanızdır. Çevrenizdeki insanları kırmadan cümle kurmalı ve suçlamak yerine sonuç odaklı düşünmeniz gerekmektedir. Normal gebelik süresi yaşanmaması bir daha hiçbir şeyin normale dönmeyeceği anlamına gelmemektedir.
 

Facebook Sayfamız