Prematüre Bebek Prematüre Bebekler Sahibi Anne-Babaların Üzerinde Düşen Görevler Nelerdir?

Uzman Editor

Bebek Forum Üyesi
BF Member
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
252
En iyi cevaplar
0
Puanları
28
Yaş
33
Konum
İzmir
Prematüre Bebekler Sahibi Anne-Babaların Üzerinde Düşen Görevler Nelerdir?
Normal gebelik süresi
40 hafta olarak kayıtlarda bulunmaktadır. Bununla birlikte gösterilmek olan sürenin altında doğan bebeklerin, birçoğu oluşumunu tam olarak tamamlayamamış ve bununla birlikte, kendisi için yeterli olması zorunda olan tüm organlarından eksik parçalar bularak tamamlamıştır.

Tüm sağlık sorunlarının peş peşe gelmesi, prematüre anne ve babaları oldukça stres altına alarak baskı uygulamaktadır. Bunun yanı sıra göstermekte olduğunuz bunca zahmet, geçen süre ve beklentilerin üst üste gelmesi de sinirlerin gerilmesi için yeterli bir neden olarak kabul edilmekte. Ancak bu durum gereksizdir, birçok erken doğum, çok küçük nedenlerden ve genel olarak genetik nedenlerden ötürü gerçekleşmiştir. Diğer taraftan karşılaşılması ve bununla birlikte gittikçe ters yönde ilerleyen bir süreç, işleri içinden çıkılmaz bir hale getirecektir.

Prematüre Bebekler Sahibi Anne-Babalar Nasıl Bir Tavır İçinde Bulunmalıdırlar?
Direk olarak sakin kalmak her stres aşamasında çok büyük getiriler sağlayacaktır. Gereksiz yere gerginlik ve baskı sadece sağlıklı düşüncelerin önüne geçerek, yapılabilecek olan çalışmaların, güzel getirilerine de götürecektir. Bununla birlikte gösterilmekte olan çalışmalar neticesinde, oluşabilecek problemlerin çözümlerinde rol alınmaz.

Problem olarak gördüğünüz bir durumda, olabildiğince mantıklı hareket etmek için yapabileceğiniz ilk adım normal bir ruh haline sahip olmanızdır. Çevrenizdeki insanları kırmadan cümle kurmalı ve suçlamak yerine sonuç odaklı düşünmeniz gerekmektedir. Normal gebelik süresi yaşanmaması bir daha hiçbir şeyin normale dönmeyeceği anlamına gelmemektedir.
 
Üst