Tüp Bebek Tüp Bebek

Gülsüm-Umut

Baby Community Member
En iyi cevaplar
5
Web Sitesi
www.bebekforum.net.tr
Genellikle bebek sahibi olmak çiftlerin büyük bir hayalidir. Bazı durumlarda bu hayalin gerçekleşmesi doğal yollardan mümkün olmamaktadır. Bu durumlarda çiftlerin tercihine göre devreye giren Tüp Bebek tedavisi, çeşitli fiziksel nedenlerle bebek sahibi olamayan çiftlerin bebek sahibi olmasını sağlamaktadır.

Tüp Bebek Nedir ?

Doğal yollarla bebek sahibi olma şanslarının çok az olduğu ya da hiç olmadığı çiftlerin üreme hücrelerinin alınarak laboratuvar koşullarında döllenme işlemine verilen addır.

Uygulama Şekli Nasıldır ?

Tüp bebek tedavisinde erkek ve kadına ait üreme hücreleri, vücut sıcaklığına sahip uygun laboratuvar koşullarında 48 saat civarında saklanır. Bu süre zarfında elde edilen yumurtaların yaklaşık olarak % 50 lik kısmında döllenme oluşur. Bu döllenmiş yumurtalar (embriyolar) kadın rahmine geri yerleştirilir.

Tüp Bebek Yöntemi Kimlere Uygulanır ?

1- Sebebi bilinmeyen kısırlık varsa

2- İleri derecede polikistik over sendromu olan yumurtlama bozukluğu olan kişilerde

3- Sperm kalite bozukluğu olan kişilerde

4- Çikolata kistleri adı verilen endometriyoma hastalığı görülen kişilerde

5- Bağışıklık sistemlerine bağlı olan yani immunolojik kısırlık durumu görülen kişilerde

6- Sperm sayısının her hangi bir nedenle yetersiz kaldığı durumlarda

7- 12 ay süreyle düzenli korunmasız cinsel ilişkide bulunulduysa ve buna rağmen gebeliğin oluşmadığı kişilerde

Kaynak : Çeşitli Hastahanelerin Tüp Bebek Broşürleri

Selam!

Bende bir sorun olduğu için size yazmaya karar vermiştim kızlar. Ben 41 yaşındayım eşim de 46.İzmire katılıyoruz.Polikistik over sendromu gibi hastalıktır bende. 2 yıl hiç gebe kalamıyordum . En sonunda kocamla doktora gitmeye karar verdik. Önce tüp bebek prosedürü yapmak istiyorduk çünkü hastalığım hakkında bilmiyorduk. Yumurtalık rezervinin düşük olduğundan dolayı gebe kalamayabildiğimi sanıyorduk. Fakat doktor bize başka şey dedi. Yumurta donasyonu yapmak zorundasınız diye söyledi çünkü kendim hamile kalma ihtimali 100% 2dir. Çok uzun bir süre uygun kliniği seçiyordık fakat hiç bir şeyi bulamıyorduk. En sonunda Ukrayna'daki Biotexcom kliniğidir ulmuştuk çok şükür. Garanti Başarı Paketin hakkında bilgiyi okuduk kocamla ve şimdi Ukrayna'ya onu imzalamak için gelmek isteriz. Duyduğuma göre bu merkez Avrupa'da çok ünlüdür bu nedenle oraya gitmeye karar verdik inşallah işkencelerimiz orda sonu bulacaktır... :s

Selam!

Bende bir sorun olduğu için size yazmaya karar vermiştim kızlar. Ben 41 yaşındayım eşim de 46.İzmire katılıyoruz.Polikistik over sendromu gibi hastalıktır bende. 2 yıl hiç gebe kalamıyordum . En sonunda kocamla doktora gitmeye karar verdik. Önce tüp bebek prosedürü yapmak istiyorduk çünkü hastalığım hakkında bilmiyorduk. Yumurtalık rezervinin düşük olduğundan dolayı gebe kalamayabildiğimi sanıyorduk. Fakat doktor bize başka şey dedi. Yumurta donasyonu yapmak zorundasınız diye söyledi çünkü kendim hamile kalma ihtimali 100% 2dir. Çok uzun bir süre uygun kliniği seçiyordık fakat hiç bir şeyi bulamıyorduk. En sonunda Ukrayna'daki Biotexcom kliniğidir ulmuştuk çok şükür. Garanti Başarı Paketin hakkında bilgiyi okuduk kocamla ve şimdi Ukrayna'ya onu imzalamak için gelmek isteriz. Duyduğuma göre bu merkez Avrupa'da çok ünlüdür bu nedenle oraya gitmeye karar verdik inşallah işkencelerimiz orda sonu bulacaktır...

Merhabalar.Transferim 4cu gün oldu ve adet ağrısı gibi ağrıya benzeyen garip bir his var karnımda.Sanki adetim gelmesini istiyor ama içtiğim destekleyici ilaçlar engel oluyormuş..1 hafta sonra test yapıcaz inşallah değer güzel yükselir.Sizce tuttu mu kızlar ?