Konu Dışı Vibratörler Yararlı mı?

Konu Dışı

mervekeskinn

Baby Community Member
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar, bir sorunum var ve sizden yardım istiyorum. Üç yıldır evliyim, başlarda cinsel hayatımız gayet iyiydi fakat son zamanlarda eşimde cinsel isteksizlik oluşmaya başladı. Bende eşimle bu en azından sorunumuz bitene kadar vibratör almayı düşünüyorum. Daha kötüye gider mi düzeltmek için ne yapabilir? yorumlarınızı bekliyorum. Vibratör ile ilgili yazı bırakıyorum. Okuyup yorum yaparsanız sevinirim, teşekkürler..
vibratör vücutta vibrasyon etkisi ile sinirleri etkiliyerek rahatlama ve memnuniyet duygusu sağlayan bir alettir. Bazı vibratörler erotik tahrik yapmak üzere vücuttaki erojen bölgeleri tahrik edecek şekilde tasarlanmışlardır.Vibratörler Victoria döneminde doktorlar histeri tedavisinde kullanılması için icat etmişlerdi. İlginçtir ama vibratörlerin ilk kullanılmaya başlandığı dönemde amaçları arasında cinsel zevk vermek yoktu. Bu aletler daha çok histeri, baş ağrısı, anksiyete, öfke ve mide rahatsızlıklarının tedavisi için kullanılıyordu. Bunun sebebi, bu rahatsızlıkların kadınların rahmiyle ilişkilendiriliyor oluşu ve histeri nöbetlerinin orgazm yoluyla tedavi edilerek kadını sağlığına kavuşturabileceğine duyulan inançtı... Kaynak: Vibratör nedir? Vibratör ne amaçla üretildi?
1800’lerin sonuna kadar histeri, ateşten sonra en yaygın hastalık olarak görüldü. Amerikalı tarihçi Rachel P. Maines’e göre bunun sebebi, vajinasına penisi kabul eden kadının orgazm olamayacağına inanılmasıydı. Ancak bugün kadınların yüzde 30’unun vajinal orgazm yaşadığı biliniyor. Kaynak: Vibratör nedir? Vibratör ne amaçla üretildi?
Bu dönemde histeri tedavisi için, doktor muayenehanelerinde bazen bir saati bulan seanslar uygulandı. Kadın, merkezinde titreşimli bir top bulunan bir masaya yatıyordu. Masanın merkezindeki titreşimi sağlayan makine, yakılan kömürle ya da bir pedal yardımıyla çalışıyordu. Diğer modelde ise masa, zincirle tavana bağlanmıştı. Bu seanslarda kadınları orgazma ulaştırmak için ebeler görevlendirilmekteydi. Zamanla titreşimli anal vibratör üretildi. Kaynak: Vibratör nedir? Vibratör ne amaçla üretildi?
1910 tarihli Women’s Home Companion dergisinde yayınlanan bir inceleme, bu elektronik cihazdan “sonsuz gençliğin özeti” diye bahsediyordu. Yorumlardan biri de şöyleydi: “Onun sayesinde gençliğin bütün zevklerini ve heyecanlarını hissedeceksiniz.” Kaynak: Vibratör nedir? Vibratör ne amaçla üretildi?