Question 3 aylık kızımda idrar yolu enfeksiyonu

gezerburcak

BF Member
En iyi cevaplar
0
kızım 3 aylık idrar yolu enfeksiyonu oldu galiba :( tedavisi nasıl oluyor bu kadar küçük bebeklerde yardımınızı bekliyorum teşekkürler

blues

BeBeKFoRuM YöNeTiM EKiBi
Yönetici
Administrators
Super Moderators
Moderating
BF Member
En iyi cevaplar
0
Bebeklerde idrar yolları enfeksiyonu çok sık görülüyor. Kendini ifade edemeyen 0-3 yaş arası idrar kontrolü olmadığı için daha riskli. Bu grupta idrar enfeksiyonu genellikle ateş, kusma, huzursuzluk gibi belirtilerle ortaya çıkıyor. Daha küçük yaş grubunda, hatta ilk bir ayda, vücut ısısının düşmesi, emmede zorlanma, etrafla ilgisinin azalması gibi belirtiler de yaşanabilir.

Gülsüm-Umut

Bebek Forum Üyesi
BF Member
En iyi cevaplar
1
Anne sütü enfeksiyonu azaltıyor. Hemen doktora gitmenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun. Tekrarlaması durumunda Allah korusun organ yetmezliğine kadar götürme riski mevcuttur. Bebeğinizi çok iyi takip edin. Doktor kontrolüne iyileştikten sonra da sık götürün. Allah yardımcınız olsun.

birbaba

Bebek Forum Üyesi
BF Member
En iyi cevaplar
0
Geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun. Doktor kontrolüne götürün riskli bir durum.

blues

BeBeKFoRuM YöNeTiM EKiBi
Yönetici
Administrators
Super Moderators
Moderating
BF Member
En iyi cevaplar
0
Bir aylık bebeklerde bu durum daha belirsiz oluyor. İdrar tahlili yapılmalı ve vakit kaybetmeden tedaviye geçilmeli... Geçmiş olsun. Allah şifa versin.

BebekForum

BeBeKFoRuM YöNeTiM EKiBi
Yönetici
Moderating
BF Member
En iyi cevaplar
0
Geçmiş olsun. Vakit kaybetmeden doktora gitmeniz ve tanı koyulduktan sonra doktorun tavsiye ettiği tedaviye başlamanız gerekiyor. Allah şifa versin.