3 ve 6 Yaş Çocuk Gelişiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
3 ve 6 Yaş Çocuk Gelişiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?
3 yaş çocuk gelişimi
artık kendini kabul ettirmiş, konuşma güçlüğü çekmeyen ve bir problemi olduğunda dile getirilebilen yaşlardır. Bu adımdan sonra gelişim başka bir boyutta devam etmeye başlar. Tüm bu gelişim süreci hızla akarken diğer fonksiyonlar ve genetik problemler çok önemlidir. Biyolojik olarak rahatsızlık yaşayan çocuklar gelecek hayatta daha fazla sorun yaşarlar.

Genel sağlık olarak sıkıntı yaşamakta olan çocuklar, 6 yaş gelişimine gelene kadar birçok önemli aşamayı geride bırakıp, tüm hayatlarını etkileyecek olan adımları istemeden de olsa teperler. Belli başlı gelişim süreçlerini neden bu kadar etkilendiği konusunda çalışmalar hızla devam etmekte. Anne ve babalar beslenme ve egzersiz konularına bu yaşlarda çok daha fazla dikkat etmek zorundadırlar.

3 Yaştan 6. Yaşa Geçişteki Değişimler Nelerdir?
Yapılan araştırmalar doğrultusunda çocuk gelişimi, her geçen sene belli bir noktada daha fazla gelişmektedir. Durum böyle olunca kendini geliştiremeyen çocuklar, daha ne olduğunu anlamadan yeni bir evreye geçiş sağlıyorlar. Geçen süre içinde sağlanması gereken alt yapı tam anlamıyla gelişmiş sayılmıyor.

Eksik bırakılan noktalar, gözle fark edilmese de bazen kısa bazen uzun vadede çok büyük problemler yaratmış oluyor. Tüm bunların nedenini tek bir sebebe bağlamak çok zor olacaktır. Ancak çevresel ve ailesel sorunlarında etkileri hiçte hafife alınacak gibi gözükmüyor. 3 yaş çocuk gelişiminden itibaren her sene daha fazla özenli davranılması gerekmektedir.
 

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#3
Bebek forum sitesi içinde aradığınız tüm bilgileri bulabilirsiniz, eklenmesini istediğiniz konular olursa site yetkililerine ulaşmanız yeterlidir. İyi forumlar.
 

Facebook Sayfamız