Neler Yeni

Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsunuz?

Soru sorun

Forumdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Anne / Baba Bilgi Anneler İnanmalı !

Gülsüm-Umut

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
29 Haz 2017
Mesajlar
348
Tepki puanı
42
Puanları
28
Yaş
40
Konum
Ankara
Web Sitesi
www.bebekforum.net.tr


Annelik ne kadar doğuştan gelen bir içgüdü olarak tanımlansa da aslında çok zor bir meslektir. Dışarıdan basit olarak görülse de annelerin de çok iyi bildiği gibi teferruatı fazla olan ve giderek artan, kolaylıkla yaparım denilemeyecek kutsal bir görevdir annelik !

Öyle ki bu yük omuzlarında ağırlaştıkça çöküntüye uğrar, psikolojik olarak yıpranır. ve artık zayıf düşmeye başlar anneler. Böyle zamanlarda ise çaresizlikle birlikte gelen ağlama krizleri, güçsüz kalışlarını kabul edememe durumu ve halsizliğini kendi gözleri ile görmek anneler için çok zor bir durumdur. Bu süreçte bu umutsuz durumun tek müsebbibi olarak dünyalar tatlısı çocuğunu görmesi ise en büyük tehlikedir. Bu düşünce anneyi hataya sürükleyen bir araç olabilir. Bu sebeple istemsiz bir şekilde kendi öz evladını şiddetle ya da ilgisizlikle karşı karşıya bırakabilir. Bundan kurtulmanın ise çareleri yardım almaktır. Anne bu süreçte eşinden yardım almak, aileden yardım almak, bir doktordan yardım almak gibi çarelere başvurabilir ama başkaca bir çare vardır ki belki de en etkilisidir.

İnanç ! Anne inandıkça kendini güçlü hisseder. Eşine inandıkça, kendisine inandıkça, evladına inandıkça, ailesine inandıkça ve nihayet en kudretli olana, Allah'a inandıkça yükünü hafifletecek ve manevi bir rahatlamayı ve zamanla da huzuru tadacaktır. Bu sayede anneler hem kendilerini hem de çocuklarını mutlu yarınlara, doğru bir şekilde hazırlayabilecek ve bunun iç rahatlığını kalbinde hissedebileceklerdir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst