Neler Yeni

Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsunuz?

Soru sorun

Forumdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Bebek Güvenliği Bebeğin güvenliği

Gülsüm-Umut

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
29 Haz 2017
Mesajlar
348
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
42
Puanları
28
Yaş
40
Konum
Ankara
Web Sitesi
www.bebekforum.net.tr
Emekleme dönemiyle birlikte bebeğiniz hareket özgürlüğü kazanır. Vücut denge mekanizmaları yeterli düzeyde değildir. Sonsuz meraklarını gidermek ve öğrenmek için gerekli her şeye sahiptirler. Bu yüzden basit bir sandalye bile onlar için tehdit haline dönüşebilir.

İlk önce Bebeğin odasının eşyalarının hangi malzemelerden yapıldığı çok önemlidir. Doğal tahtadan yapılmış mobilyalar bebeğiniz için daha az risk oluşturur.

Bebek karyolasının yüksekliği güvenli yatışına uygun olması gerekmektedir. Bebeğin karyoladan çıkamaması gereklidir. Karyolanın içinin derin olması gerekir. Karyola eğer tahta ise korkuluk mesafesinin 5-6 cm den fazla olmaması gerekir.
Karyolanın iç ve dış kısımında dışarıda vida çivi gibi delici malzemelerin dışarıda olmaması zarar verecek şekilde olmaması gerekmektedir.

Bebeğin odasında açıkta elektrikli aletler ve prizlerin açıkta bulunmamasında fayda vardır.

Bebeğin bulunduğu bütün yaşam alanında sivri mobilya köşeleri için kenar koruyucular koymakta fayda vardır. Ben kendi evimde bebeğin çarpma olasılığı olan bütün her yere kırlent yastık yerleştiriyorum. 

Evde çocuğun yetişmesi muhtemel olan açıkta ki bütün açıkta yerde ve duvarda olan  3 lü 4 lü 6 lı prizleri paket bantlarıyla bantlamakta fayda vardır. Ben evimde o şekilde bir önlem aldım.

Bebeğiniz yürüteçle veya yürüyerek boyunun yettiği bütün örtüleri çekmek isteyecektir. Siz siz olun o örtülerin üzerine tehlikeli kırılacak cam veya ağır malzemeler süsler koymayın. Ben hepsini kaldırdım... Hatta dantelleri kaldırmak en iyi çözüm olabilir..

Evin her yerinde bebeğinizin ulaşması muhtemel olan hiçbir yere ilaç, deterjan vs gibi kimyasal hiç bir şey koymayınız.. 

Banyo ve mutfakta kaymayan malzeme kullanılmış olduğuna dikkat edilmelidir.

Evin hiç bir yeri ıslak bir şekilde kaymaya müsait bırakılmamalıdır.

Her şeyi ağzına sokmaya meraklı bebek ve çocuklarımızın ulaşacağı hiçbir yerde ufak bebeğimizin yutabileceği yada tehlikeli pis materyalleri bulundurmamamız gerekir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst