Bebek / Çocuk Ürün bebeğinizin tırnak vs bakımı için ne kullanıyorsunuz ?

Selamlar hanımlar bebeğimin tırnakları hızlı uzuyor eldivende kabul etmiyor bende tırnak makası kullanayım diyorum. Sizce bu wee baby mini tırnak makasları nasıl ?
Benim bu konuda anlatmak istediğim bir anım var. İlk bebeğimiz Yusuf’umuz doğduktan bir müddet sonra annemiz gribal enfeksiyona yakalanmıştı. Bebeğimiz prematüre bebek olduğundan ben dahil yanına maske ile giriyordum. Böyle olunca tırnak bakımı bana düştü tırnağını wee baby tırnak makasıyla kesmeye başladım. İlk tırnağı kestim ikinci tırnakta kestim keserken eti de kesmişim kan çıkmaya başladı. Bebek ağlamaya başladı. Nasıl korkmuştum. Anneye feryâd ettim geldi bana baya kızmıştı. Bebeklerde tırnak keserken büyük insanların ki gibi değil tırnağı yan kasımdan kesip kopan kısımdan çekip almak gerekiyormuş. Bilmiyordum öğrendim. İkinci bebekte aynı hataya düşmedim.

Bebeğim ilk doğduğundan beri tırnak bakımı için tırnak makası kullanıyorum. Hiç bir zaman eldiven kullanmadım ve @blues gibi hiç bir sorun olmadı. :)
aynen bebeğimize her zaman tırnak bakımı için tırnak makası kullandık. Ben @blues gibi beceriksiz bir baba değilim. :)

Yani bebeğin tırnak bakımı için tırnak makası gerekiyor ve beceriksiz olmamak gerekiyor. :)

5 aydır kullanıyorum zaten makasın yapısı bebeğin tırnak yapısına göre olduğu için kesim konusunda çok rahat. Ben almanı önerebilirim.

bence tek tek almaya uğraşma wee baby bebek bakım seti var içeriğinde tarafından tırnak makasına törpüsüne vs kadar herseye bulunuyor tek seferde hepsini çıkarmış olursun :)