• Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Bebek Beslenmesinde Püf Noktalar Nelerdir?
Bebeklerde beslenme
oldukça zahmetli ve kaliteli çözümlerin getirilmesi gereken, aynı zamanda yanlış atılacak olan adımların kaçınılmaz problem yarattığı bir durumdur. Bebeklerin diş çıkarma aylarının başlaması, genel olarak ilk 6 aydan sonra başlar. Bu evreye kadar tek besin genel olarak anne sütü olarak aktarılmaktadır. Bu evrede herhangi bir problem yaşanmazsa, bebeğin günlük mineral ve vitamin ihtiyacını karşılanmış olacaktır.

Bebekler acıktıkça verilecek besinler arasında yine karşımıza çıkacak olan anne sütü olacaktır. Yapılmakta olan çalışmalar neticesinde, tüm bağışıklık sistemini geliştirirken, fiziksel katkıda bulunan başka bir besin yoktur. Özellikle ne kadar uzun süreli anne sütü tercih edilirse, bebeklerde bedensel ve zihinsel gelişim artacak ve bebeklerde beslenme adına gerekli olan tüm adımlar atılmış olacaktır.
 

Facebook Sayfamız