Bebek bebek tırnak kesimini nasıl yapıyorsunuz ?

blues

Yönetici
Administrators
Super Moderators
Moderating
Baby Community Member
En iyi cevaplar
1
Web Sitesi
www.bebekforum.net.tr
Bebeklerin tırnak kesiminden bahsettiniz bir anım aklıma geldi. İlk bebeğim şimdi 5,5 yaşında olan prematüre bebeğim ilk doğmuştu. 19 gün küvözde kaldı. Sonra eve geldi. İlk aylarında annesi her şeyine yetişiyor tabii… Annemiz grip oldu. Bebeğin tırnakları uzamış kesmek gerekiyor. İş başa düştü. Bebeğimin tırnaklarını keseyim dedim. İlk kesimde bebeğimin etini de kestim bir baktım kan akıyor. Annesine bağırdım geldi neyse ki annemiz her zamanki gibi durumu toparladı. Kanı durdurdu. Bebeğin Tırnaklarını maskesini taktı ve kesti.

Elçines

Baby Community Member
En iyi cevaplar
1
Sıcak havalarda eldiven takmak istemiyorum ama yüzünü çizmesinden de korkuyorum tırnak kesimine başlayayım diyorum 6 haftalığız olur mu ?

BCD51E9C-8988-4EF0-8906-F32874F3D10C.jpg

Bebeler tırnak makasını kırmışlar… Ben bebeklerimi tırnak makası ile tırnaklarını kestim. Bebek çok küçükken tırnağın baş tarafını tırnak makası İLE ayrıp geri kalanını elimle çekiyordum. Şimdi ki bebeğimde de öyle yapıyorum.

Gülsüm-Umut

Baby Community Member
En iyi cevaplar
4
Web Sitesi
www.bebekforum.net.tr
Ben bebeklerimi tırnak makası ile tırnaklarını kestim. Bebek çok küçükken tırnağın baş tarafını tırnak makası İLE ayrıp geri kalanını elimle çekiyordum. Şimdi ki bebeğimde de öyle yapıyorum.
Bebeklerimin tırnaklarını aynı şekilde tırnak makası ile kesiyorum.

birbaba

Baby Community Member
En iyi cevaplar
0
Biz de bebeklerimizin tırnaklarını tırnak makası ile ve uçtan kesiyoruz.
Bebeklerin tırnak kesiminden bahsettiniz bir anım aklıma geldi. İlk bebeğim şimdi 5,5 yaşında olan prematüre bebeğim ilk doğmuştu. 19 gün küvözde kaldı. Sonra eve geldi. İlk aylarında annesi her şeyine yetişiyor tabii… Annemiz grip oldu. Bebeğin tırnakları uzamış kesmek gerekiyor. İş başa düştü. Bebeğimin tırnaklarını keseyim dedim. İlk kesimde bebeğimin etini de kestim bir baktım kan akıyor. Annesine bağırdım geldi neyse ki annemiz her zamanki gibi durumu toparladı. Kanı durdurdu. Bebeğin Tırnaklarını maskesini taktı ve kesti.
@blues çok beceriksizmişsin. 😊

songül

Yönetici
Super Moderators
Moderating
Baby Community Member
En iyi cevaplar
1
Web Sitesi
www.bebekforum.net.tr
Ben de tırnak makasını kullanıyorum. Tırnağın uçundan kesik atıp geri kalanını elimle çekiyorum. Aynı @Elçines gibi…

BebekForum

Yönetici
Moderating
Baby Community Member
En iyi cevaplar
1
Ben de tırnak makasını kullanıyorum. Tırnağın uçundan kesik atıp geri kalanını elimle çekiyorum. Aynı @Elçines gibi…
Bebeklerimin tırnaklarını aynı şekilde kesiyoruz.

Her ikimiz de becerikliyiz. Adminimiz gibi beceriksiz değiliz. 🤪