Bebek bebek tırnak kesimini nasıl yapıyorsunuz ?

Bebeklerin tırnak kesiminden bahsettiniz bir anım aklıma geldi. İlk bebeğim şimdi 5,5 yaşında olan prematüre bebeğim ilk doğmuştu. 19 gün küvözde kaldı. Sonra eve geldi. İlk aylarında annesi her şeyine yetişiyor tabii… Annemiz grip oldu. Bebeğin tırnakları uzamış kesmek gerekiyor. İş başa düştü. Bebeğimin tırnaklarını keseyim dedim. İlk kesimde bebeğimin etini de kestim bir baktım kan akıyor. Annesine bağırdım geldi neyse ki annemiz her zamanki gibi durumu toparladı. Kanı durdurdu. Bebeğin Tırnaklarını maskesini taktı ve kesti.

Sıcak havalarda eldiven takmak istemiyorum ama yüzünü çizmesinden de korkuyorum tırnak kesimine başlayayım diyorum 6 haftalığız olur mu ?

BCD51E9C-8988-4EF0-8906-F32874F3D10C.jpg

Bebeler tırnak makasını kırmışlar… Ben bebeklerimi tırnak makası ile tırnaklarını kestim. Bebek çok küçükken tırnağın baş tarafını tırnak makası İLE ayrıp geri kalanını elimle çekiyordum. Şimdi ki bebeğimde de öyle yapıyorum.

Ben bebeklerimi tırnak makası ile tırnaklarını kestim. Bebek çok küçükken tırnağın baş tarafını tırnak makası İLE ayrıp geri kalanını elimle çekiyordum. Şimdi ki bebeğimde de öyle yapıyorum.
Bebeklerimin tırnaklarını aynı şekilde tırnak makası ile kesiyorum.

Biz de bebeklerimizin tırnaklarını tırnak makası ile ve uçtan kesiyoruz.
Bebeklerin tırnak kesiminden bahsettiniz bir anım aklıma geldi. İlk bebeğim şimdi 5,5 yaşında olan prematüre bebeğim ilk doğmuştu. 19 gün küvözde kaldı. Sonra eve geldi. İlk aylarında annesi her şeyine yetişiyor tabii… Annemiz grip oldu. Bebeğin tırnakları uzamış kesmek gerekiyor. İş başa düştü. Bebeğimin tırnaklarını keseyim dedim. İlk kesimde bebeğimin etini de kestim bir baktım kan akıyor. Annesine bağırdım geldi neyse ki annemiz her zamanki gibi durumu toparladı. Kanı durdurdu. Bebeğin Tırnaklarını maskesini taktı ve kesti.
@blues çok beceriksizmişsin. 😊

Ben de tırnak makasını kullanıyorum. Tırnağın uçundan kesik atıp geri kalanını elimle çekiyorum. Aynı @Elçines gibi…

Ben de tırnak makasını kullanıyorum. Tırnağın uçundan kesik atıp geri kalanını elimle çekiyorum. Aynı @Elçines gibi…
Bebeklerimin tırnaklarını aynı şekilde kesiyoruz.

Her ikimiz de becerikliyiz. Adminimiz gibi beceriksiz değiliz. 🤪

ben de aynı şekilde tırnak makası ile kesiyorum,tırnak makasımı ebebekten almıştım oradaki güzeldi