Bebeklerde Karşılaşılan En Sık Hastalıklar Nelerdir?

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Bebeklerde Karşılaşılan En Sık Hastalıklar Nelerdir?
Bebek sağlığı
kesinlikle her ortam, aile bireyleri, genetikleri, sağlık seviyeleri hatta havadaki oksijenin temizliğine kadar dikkat isteyen bir konudur. Yapılması şart olan eylemlerin yerine getirilmemesi durumunda her türlü sorunla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Yeni doğmuş bebeklerde bünyeler sandığınızdan çok hassas, su kadar dağılabilecek kadar narindir. Elbiselerini değiştirmek istediğinizde bile asla sert ve bilinçsizce hareket etmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde sakatlanmalara, can yanmalarına yol açarsınız.

Durum bu kadar ciddiyken, dışarıdan gelebilecek tüm zararlara ekstra bir koruma alınması zorunlu bir hal almakta. Bunun için doktor tavsiyesi ile birlikte, gitmeyi planladığınız tüm mekanları en ince hesaplara göre seçmeli ve asla bebeğinizin ihtiyaçlarını erteleyecek ve ya riske edecek hiçbir harekette bulunmamalısınız.

Bebeklerde Hastalıklar Nasıl Erken Fark Edilir?
7 ay bebek gelişimi
ne kadar sürekli olarak gözle görülür bir takip söz konusu olacaktır. Bununla birlikte artık bebeğinizi tam olarak tanımaya başlamış olursunuz. Tüm bu gelişimler herhangi bir durumda nasıl teşhis koymanız hakkında size daha net bilgi verecektir.

Bebeklerde iştah eksikliği birçok hastalığın göstergesi olarak kabul görmektedir. Bununla birlikte dilde sarılık ve göz kayması hemen en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerektiğinin göstergesidir. Zamanında yapılmayan müdahaleler kesinlikle geri dönüşü problemli olacak adımlar olacaktır. Bu tarz durumlar karşısında hazırlıklı olmanız, bebeğinizi hastalıklardan korumak için yapmanız gerekenlerin başında gelmektedir. Bebek sağlığı riske edildiğinde, fark edildiğinde çok daha büyük problemler ortaya çıkacaktır.
 

Facebook Sayfamız