Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Bebeklerde Karşılaşılan En Sık Hastalıklar Nelerdir?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
248
Beğeniler
33
Puanları
28
Yaş
31
Konum
İzmir
#1
Bebeklerde Karşılaşılan En Sık Hastalıklar Nelerdir?
Bebek sağlığı
kesinlikle her ortam, aile bireyleri, genetikleri, sağlık seviyeleri hatta havadaki oksijenin temizliğine kadar dikkat isteyen bir konudur. Yapılması şart olan eylemlerin yerine getirilmemesi durumunda her türlü sorunla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Yeni doğmuş bebeklerde bünyeler sandığınızdan çok hassas, su kadar dağılabilecek kadar narindir. Elbiselerini değiştirmek istediğinizde bile asla sert ve bilinçsizce hareket etmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde sakatlanmalara, can yanmalarına yol açarsınız.

Durum bu kadar ciddiyken, dışarıdan gelebilecek tüm zararlara ekstra bir koruma alınması zorunlu bir hal almakta. Bunun için doktor tavsiyesi ile birlikte, gitmeyi planladığınız tüm mekanları en ince hesaplara göre seçmeli ve asla bebeğinizin ihtiyaçlarını erteleyecek ve ya riske edecek hiçbir harekette bulunmamalısınız.

Bebeklerde Hastalıklar Nasıl Erken Fark Edilir?
7 ay bebek gelişimi
ne kadar sürekli olarak gözle görülür bir takip söz konusu olacaktır. Bununla birlikte artık bebeğinizi tam olarak tanımaya başlamış olursunuz. Tüm bu gelişimler herhangi bir durumda nasıl teşhis koymanız hakkında size daha net bilgi verecektir.

Bebeklerde iştah eksikliği birçok hastalığın göstergesi olarak kabul görmektedir. Bununla birlikte dilde sarılık ve göz kayması hemen en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerektiğinin göstergesidir. Zamanında yapılmayan müdahaleler kesinlikle geri dönüşü problemli olacak adımlar olacaktır. Bu tarz durumlar karşısında hazırlıklı olmanız, bebeğinizi hastalıklardan korumak için yapmanız gerekenlerin başında gelmektedir. Bebek sağlığı riske edildiğinde, fark edildiğinde çok daha büyük problemler ortaya çıkacaktır.
 

Facebook Sayfamız

Üst