Bebeklere Verilmemesi Gereken Gıdalar

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Gülsüm-Umut

Üye
Üye
Emektar Üye
29 Haz 2017
341
29
28
39
Ankara
www.bebekforum.net.tr
#1
Bebeğe Kesinlikle Verilmemesi Gereken Gıdalar :

1- Bebeklere BAL Kesinlikle 1 Yaşına kadar verilmemelidir. Nedeni; balın içerisinde üreyebilen bir cins mikrop bir yaş altındaki bebeklerde bağırsak hareketlerini ve solunum kaslarını sinsice felç etme olasılığına karşı 1 yaş altındaki bebeklere kullanılmaması gerekir.

2- Bebeklere ÇAY verilmemelidir. Çay hiç bir besleyici özelliği olmadığından ve demir emilimini engellediğinden bebeklere verilmemelidir.

3- Bebeklere YUMURTA BEYAZI kesinlikle verilmemelidir. Yumurta beyazı en alerjik yiyecektir. Bu nedenle 1 yaş altındaki bebeklere kesinlikle verilmemelidir.

4- Bebeklere MEŞRUBAT ve HAZIR MEYVE SULARI kesinlikle verilmemelidir. Meşrubat ve hazır meyve suları katkı maddeleri içerdiğinden bebeklere kesinlikle verilmemelidir. 

5- Bebeğe İNEK SÜTÜ kesinlikle verilmemelidir. İlk bir yaşta inek sütü ile beslenen bebeklerde alerjik hastalıklara daha sık rastlanır. Bebeklerde inek sütü daha çok sodyum içerdiğinden böbrek yükünü ağırlaştırır. İnek sütü hazmı zor olur. İnek sütünde daha düşük D vitamini içerdiğinden bebekte normal kemik gelişimini sağlayamıyor. İnek sütü daha düşük demir ve C vitamini içerdiğinden bağırsaklarda gözle görülemeyen çok küçük kanamalara ve bunun sonucunda bebekte kansızlığa yol açabilir.
 

Facebook Sayfamız