Beslenme Dengesinin Bebekler Üzerinde Etkileri Nelerdir?

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Beslenme Dengesinin Bebekler Üzerinde Etkileri Nelerdir?
Bebek sağlığı
anne rahmine düşüldüğü andan itibaren gelişimine başlamış olarak kabul edilir. Yani bu süreçten sonra kesinlikle atılacak olan adımlar çok iyi hesaplanmalı, gelecek adına oluşabilecek sorunlar göz önünde tutulmalıdır.

Bebeklerde beslenme problemleri, tüm anne ve babaların dikkat etmesi ve asla taviz vermemesi gereken konuların başında gelir. Tüm bu aşamalar hızla gelişirken, anne sütü en önemli beslenme değeri olarak kabul görmek zorundadır. Anne sütünden eksik büyüyen çocuklardaki sağlık sorunları, kesinlikle göz ardı edilemez ve problemlerin küçük olduğu söylenemez. Bu nedenle ek gıdaya geçiş sürecini olabildiğince askıya almak gerekiyor. Erken ve zamansız geçişler bebek sağlığı adına gereksiz riskler ve direk olarak zarar niteliğinde bir adım olarak karşımıza çıkacaktır.
 

Facebook Sayfamız