Soru ? biberon, emzik gibi ürünleri nasıl temizliyorsunuz, sizce temizlemek daha iyi olur ?

Biberon ve emzik tarzı ürünleri ilk bebeğimizde kaynamış suya koyup steril ediyorduk. Sonra biberon fırçası ve biberon ve emzikler için yapılmış özel deterjan ile fırçalayıp iyice duruluyorduk. Şimdi ikinci bebekte bebek çok küçükken aynı şekilde yaptık. Şimdi ikinci bebek 1,5 yaşında olduğundan Cif markasının bu iş için yapılmış özel deterjanı ile sabunlayıp fırçalayıp iyice duruluyoruz.

Kaynamış suyu bir kaba koyup biberon emzikleri içine koyup steril ediyoruz. Tabii bazı acil olan durumlarda da genellikle biberon ve emzik fırçası ve bu iş için özel üretilmiş deterjan ile iyice sabunlayıp duruluyorum.

Biberon ve emzik türü malzemeleri ben hiç üşenmeden her zaman su kaynatırım kaynamış suyu kaba koyarım ve malzemeleri içine atarım. Kaynamış su sıcaklığına dayanabilen mikrop var mı? Gün bittiği zaman uyguladığım. Tabii ki acil durumlarda biberon fırçası ve bu iş için özel yapılmış deterjan işimi görür.

Biberon ve emzik türü malzemeleri ben hiç üşenmeden her zaman su kaynatırım kaynamış suyu kaba koyarım ve malzemeleri içine atarım. Kaynamış su sıcaklığına dayanabilen mikrop var mı? Gün bittiği zaman uyguladığım. Tabii ki acil durumlarda biberon fırçası ve bu iş için özel yapılmış deterjan işimi görür.
Ben de böyle yapıyorum. Bizim babamız ilgilenmez böyle işlerle tebrik ediyorum sizi…

Biberon ve emzik türü malzemeleri aynı bu şekilde temizliyorum.

ben wee baby emzik biberon temizleyicilerinden aldım. Onunla temizleyip yıkadıktan sonra az bi şeyde kaynatıyorum tertemiz oluyor ne koku ne leke kalmıyor

Selamlar biberonların sadece su ile yıkanmasının yeterli olduğunu düşünmüyorum yüzden yeni bi yöntem arayısındayım. Sizlerin nasıl temizlediğini öğrenmek fikir almak istiyorum
temiz ve güvenilir deterjanlar int de mevcut önce onunla yıkayıp daha sonra kaynar su da bekletmeni öneririm,bebekler çok hassas bu konu da bence çok hassas bir konu çok hijyenik olması gerekir