Bebek / Çocuk Ürün Çocuk Giyiminde Dikkat Edilecek Konular

CemreDemir

Bebek Forum Üyesi
BF Member
Katılım
30 Eki 2019
Mesajlar
22
En iyi cevaplar
0
Puanları
3
Yaş
26
Konum
İStanbul
Çevre şartlarına yeni yeni adapte olmaya başlayan bebekler ve çocukların bu süreçte karşılaştığı pek çok dış etken ve mevsim şartları bazen sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Dikkat çekilmesi ve detaylı bir inceleme yapılması gereken bu konuda giysilerde önemli bir yere sahip.
Özellikle küçük yaştaki çocuklar kimyasallardan ,tozdan, bakterilerden, alerjik etkenlerden daha kolay etkilenir .Bu konuda alınacak önlemlerden birisi de doğru kıyafet seçimidir. Çocuğun sağlıklı gelişimini düşünen ebeveynler bu konuda daha da dikkatli olmalıdırlar.
Mevsim şartlarına uygun, vücut ısısını dengede tutacak, tasarımı güvenli olmalı. Giysinin ,kesimi çocuğun hareketlerini kısıtlamamalı, kumaşı tahriş etmemeli. Önemsenmeyen küçük kızarıklıklar özellikle bebeklerde enfeksiyonlara yol açabiliyor. Ürünün aksesuarları kullanana ve çevresindekilere zarar vermeyecek şekilde olmalı. Zincirler, ucu kesici ve ya delici aksesuarlardan kaçınılmalı.
Çocuklar kıyafetleriyle doğrudan temas ettikleri için renklendirmede kullanılan boyanın standartlara uygun olup olmadığı da üzerinde önemle durulması gereken bir diğer konu. Alerjik tepkilere sebep olabilecek standart dışı boya maddeleri çocuklarda kalıcı sağlık sorunlarına da yol açıyor.
Giysi üretiminde kullanılan pamuk , keten , viskon , bambu gibi bitkisel,yün ve ipek gibi hayvansal maddelerin yanında naylon , polyester gibi sentetik ürünler de kullanılıyor. Tercih edilecek ürünün kumaşının mevsim ve coğrafi koşullara uygun olması çocuğun bu ürünlere alerjisinin olmamasına dikkat edilmelidir.
Çocukların gelişiminin devam etmesi satın alınan ürünün kullanım devamlılığını azaltıyor. Bu kadar dikkat edilerek alınan ürünlerde doğal olarak maddi olarak bütçeleri zorluyor .
Söz konusu çocuklar olunca onlar için her şeyin en iyisini isteyen aileler alışverişlerde diğer ihtiyaçlardan feragat etmek zorunda kalıyor. Ancak burada yardımınıza ucuz çocuk giyimde başat firma Yarı Yarıya Giyim yetişiyor.
Saydığımız tüm standartlara uygun marka ürünleri bütçenizi hiç yormadan güvenli ve hızlı bir şekilde sizlere sunuyor. Toptan ihracat fazlası ve perakende olarak 15 yıldır hizmet veren firmamız güven esaslı ticaret anlayışıyla satış öncesi , satış , satış sonrası müşteri memnuniyetini ön plana koyuyor.
Tamamı birinci kalite marka ürünlerle ucuz çocuk giyimde kaliteli ve uygun fiyatlarla sizlere yüzlerce ürünü bir tıkla alma imkanı sunuyor.
 
Üst