Neler Yeni

Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsunuz?

Soru sorun

Forumdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Anne / Bebek / Çocuk Ürün Çocuk Ortopedik Ayakkabı Seçimi

aslitan

Üye
Üye
Katılım
24 Ocak 2019
Mesajlar
3
Tepki puanı
1
Puanları
1
Yaş
27
Konum
İstanbul
Herkese merhaba. Çocuğuma ilk adım ayakkabıları alırken ayak sağlığına uygun olarak ayakkabı seçimimi yapmıştım. Malum bahar geliyor ve çocuk büyüdü. Şimdi mevsime uygun ayakkabı modellerine bakıyorum. Ortopedik çocuk ayakkabısı almak istiyorum fakat ortopedik modeller neden bu kadar pahalı anlamış değilim. Uygun fiyatlı önerebileceğiniz siteler ya da memnun kaldığınız bir mağaza var mı onu öğrenmek istiyorum. Çocuğuma maalesef düztaban tanısı konuldu. 5 yaşına kadar düztaban ve içe basmanın normal olduğunu duydum ve okudum ama doktorumuz alınan ayakkabıların ortopedik olması gerektiğini, aksi takdirde ileride sorun yaratabileceğini söyledi. Hatta okuduğum bir haberi sizlerle de paylaşmak istiyorum;

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Mithat Öner, 5 yaşına kadar çocuklara bilimsel olarak ‘düz tabanlık’ tanısı konulamayacağını, bu yaştan sonra devam eden düz tabanlıkların tedavi edilmesi gerektiğini ifade etti. Ailelerin bu yaşlardaki çocuklarının düz tabanlıkla ilgili yoğun endişelerinin, özel tabanlık ve özel ayakkabı satışı gibi suistimallere yol açtığını belirten Prof. Dr. Öner, sözlerini şöyle sürdürdü:

Özel tabanlık ve ayakkabılara ihtiyaç yok
“Beş yaşına kadar hemen hemen tüm çocukların düz taban olduğu bilinmelidir. Bu, bilimsel bir gerçektir. Ayak tabanı anatomik olarak 4’üncü yaşın sonunda kendini tamamlar. Onun için erken dönemde endişe etmeye gerek yoktur. Bu konu suistimale çok açıktır. Son zamanlarda anaokullarına kadar inecek biçimde, ayak taramaları altında, özel tabanlık veya özel ayakkabı satışları yapılmakta. Çocuklar buralarda muayene edilip aileleri endişeye sürükleyen durumlar ortaya çıkarılmaktadır. Buna karşı dikkatli olunmalıdır. Çünkü çocukların 5 yaşından önce bilimsel olarak düz taban tanısı alması mümkün değildir.” (Kaynak:CNN)

Daha önce çocuğunda bu sorunu yaşayan varsa yorumlarını merak ediyorum. Bunun gibi başka haberlerde okudum. Belirtmek isterim ki her doktor bu konu için farklı yorumlar yapıyor.

Benim ilk çocuğum ve tüm ayakkabılarını ortopedik almaya dikkat ettim ama maddi açıdan normal ayakkabılara göre farkı oluyor. Şimdi yaz geliyor, ben çocuk terlik sandalet modellerinden asla çıkamıyorum. Ortopedik uygun fiyatlı güvendiğiniz yerler var ise yorumlarınızı bekliyorum :)
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst