Bebek / Çocuk Ürün Çocuklarımızın Ayaklarını Kışa Hazırlayalım

Sıla Metin

BF Member
Katılım
7 Ara 2018
Mesajlar
5
En iyi cevaplar
0
Puanları
3
Yaş
32
Konum
İstanbul
Herkese merhaba. 8 yaşında bir kızım var. Kışlık alışverişimi okul alışverişiyle beraber çoktan yaptım. Yağmurlu günler için çocuk yağmur çizmeleri ve kışın en zirvede olduğu dönemler için de botumuzu aldık. Çizmeyi seve seve giyiyor. Yağmur var mı yok mu dinlemeden her gün okula onlarla gidiyor :) konuyu çok saptırmadan çocuklara kışlık ayakkabı seçimimizde nelere dikkat etmemiz gerektiğini araştırmalarım sonucu yazmak istiyorum. Kışı hem rahat geçirsinler diye hem de ayak sağlıkları için dikkate almakta fayda var :) sizin de önerileriniz olursa yorum yapmanızı rica ederim. böylelikle daha çok bilinçleniriz.

Çocuğunuz İçin Kışlık Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken şey; çocuğunuza ayakkabıyı bu yıl kışın son günlerinde giydirmek için mi aldığınıza yoksa seneye giydirmek için mi aldığınıza karar vermenizdir. Bu karara vardıktan sonra da; çocukların ayaklarının çabuk büyüdüğünün farkındalığıyla bir seçim yapmalısınız. Eğer seneye için alıyorsanız çocuğunuza dair yaptığınız gözlemlere göre bir karara varmalısınız.
• Markalar, tasarımlarındaki her modele indirim yapmamış olabilirler. Bu nedenle indirime girmiş modeller arasından bir seçim yapacaksanız; ayakkabıları iyice incelemelisiniz. Özellikle de tabanlarına dikkatle bakmalısınız. Çünkü unutmayın ki; kışın buzlu yollarda kayma olasılığı çok yüksektir. Bu nedenle de çocuğunuz için kayma ihtimalini minimize edecek doğru modeli bulmak için çaba harcamalısınız.
• Kışlık ayakkabılar ve botlar kalın kumaştan yapıldığı için daha kabadır. Bu nedenle de seçilen yanlış bir ayakkabı çocuğunuzun hareket yeteneğini kısıtlayabilir. Çocuğunuz için kışlık ayakkabı seçerken; onun sosyalleşme ve özgürce hareket etme ihtiyaçlarının farkındalığıyla hareket edin. Çok ağır botlar seçerek onun özgürlüklerini kısıtlamayın.
• İndirimdeyken bile bütçenizi aşan bir ayakkabı beğenmiş olabilirsiniz. Fakat çocuğunuz sizin en büyük hassasiyetiniz olduğu için bu ayakkabıyı büyük alarak birkaç sene giymesiyle bu masrafı daha akıllıca bir hale getirmek de isteyebilirsiniz. Böyle bir durumla baş başa kalırsanız; lütfen o ayakkabıyı almayın! Çünkü büyük ayakkabılar çocukların ayak sağlıkları açısından oldukça zararlıdır ve çocuğunuzun ayaklarında kusur yaratabilir.

son kez önerim Siyah Çocuk Botu almanız olacaktır. Renkli olanları çok çabuk kirletiyorlar :)
 

elifcebeci

BF Member
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
1
En iyi cevaplar
0
Puanları
1
Yaş
25
Konum
Balıkesir
Merhaba, kışlık olarak konuşuyorken bende miniponun çocuk içlik modellerinden kullanıyorum. Delikli kumaşları var gri olanı tavsiye ederim eğer içlik arayan anne varsa. Kumaşları da güzel bizim bebeğimizin alerjisi vardı pamuklu ürün giydirmek istiyorduk. Eğer bebeğinde alerji olan varsa kışlık bir ürün bakan olursa tavsiye ederim
 
Üst